Vegfest b

Praūžusiame Vegfest’e – didžiulė mugė ir pozityvios vibracijos!

Šiek tiek gėda, bet Vegfest‘e lankiausi pirmą kartą!

Nors apie šiuos renginius jau esu rašiusi, nes labai palaikau vegan iniciatyvas, tačiau ankstesnius kartus apsilankyti nepavyko.

Šįkart man šypsojosi laimė, o aš šypsojausi jai, tad šiandien, 2017.06.10 vidurdienį, atsiradau jau įsibėgėjusioje mugėje–renginyje VCUP‘o terasoje (Vilnius, Upės g. 9).

Pasiekus terasą pamačiau, kad renginį lepina ne tik nuostabus oras, bet ir gausybė lankytojų.

Vegfest . zalia gentisPasukus kairėn, buvo galima pasiimti įvairių atvirukų, lankstinukų ir sudalyvauti mainuose – parašyti veganišką receptą ir už tai gauti įvairių receptų žurnalą. Žinoma, mainuose sudalyvavau – užrašiau saulėje džiovintų pomidorų užtepo receptą.

Vegfest . zalia gentisTuomet akis patraukė Gera karma prekyvietė, kur galima įsigyti kanapių produktų ir kitokio sveiko gėrio.

Vegfest . zalia gentisVegfest’e išvydau ir Manilla natūralią kosmetiką, kurią iki šiol teko matyti tik Facebook’o sraute.

Vegfest . zalia gentisŠaltyje džiovintų vaisių Super Garden  atstovai siūlė paragauti krūvą pačių netikėčiausių produktų, pavyzdžiui, džiovintų žirnių ir kukurūzų. Čia spietėsi būrys žmonių ir, norint visko paskanauti, būtų tekę ilgokai palaukti arba stumdytis alkūnėmis, tad judėjau toliau.

Vegfest . zalia gentisSustojusi prie Ekooazės prekystalio, iš karto susidomėjau kvepalais iš atarų. Jie – be alkoholio ir pasižymi išskirtiniu aromatu. Taip pat čia buvo galima įsigyti rožių produktų moterims, lietuviškų smilkalų, įvairių žolelių ir papildų. Ekooazės atstovas nuoširdžiai konsultavo ir dalijosi patirtimi, nes dalį produktų gamina pats.

Vegfest . zalia gentisToliau priėjau tobulų Gretism rankinių ir kuprinių skyrių, kurios sužavėjo audiniais ir užrašais ant metalinių detalių: į kopas, į kalnus, į bet kur. Sužinojusi, kad priimami ir individualūs užsakymai, pamaniau, kad su šių darbų autoriais dar reiks susisiekti. Dar stabtelėjau nufotografuoti puikiųjų kuprinių, tačiau užfiksavau ir šiltus Gretism‘iečių jausmus.

Vegfest . zalia gentis

Vegfest . zalia gentisNuo palapinių gausos šiek tiek pasimečiau – kur sukti toliau?!

Vegfest . zalia gentisKą gi, toliau domėjausi ir degustavau įvairiausių skonių ekologišką Sealand Birk beržų sulą: šeivamedžių, imbiero, mėtų, aviečių ir t. t. Nusprendžiau įsigyti neįprasčiausio – šeivamedžių – skonio beržų sulos.

Vegfest . zalia gentisAkis patraukė ir galybė įvairiausių rūšių riešutų, tai – Goodnuts produkcija.

Vegfest . zalia gentisIlgėliau stabtelėjau prie Kanapinė krautuvė produkcijos. Kanapių produktai Vegfest’o mugėje tikrai populiarūs, tačiau būtent šis gamintojas sudomino labiausiai. Produktai unikaliai supakuoti (ko vertos vien stiklinės kolbelės, užpildytos kanapių arbata arba smilkalais), čia galima paragauti karštos arbatos ir šalto limonado, čia groja reggae’is, o pardavinėjančios merginos itin komunikabilios ir draugiškos. Išėjau ne tuščiomis – įsigijau fermentuotos kanapių arbatos ir sirupo (ir aš noriu pasigaminti to nerealaus limonado!).

Vegfest . zalia gentis

Vegfest . zalia gentisAkies krašteliu žvilgtelėjau ir į puikiai žinomo parduotuvių tinklo Biosala palapinę, kur pirkėjų laukė žaliavalgiški Roobar batonėliai ir kitos dėmesio vertos prekės.

Vegfest . zalia gentisDar vieni kanapių produktų atstovai – Kanapių namai. Pardavinėjantis vyras buvo labai draugiškai nusiteikęs ir linkęs papasakoti apie savo produktus. Net šiek tiek gaila, kad ką tik buvau įsigijusi porą kanapių produktų ir nusprendusi, kad šiai dienai gana.

Vegfest . zalia gentis

Vegfest . zalia gentisGurmaniškų produktų Toskanos dovanos palapinėje padegustavau itin tyro, šviežia žole kvepiančio alyvuogių aliejaus. Taip pat atkreipiau dėmesį, kad čia esama ir ekologiškos kosmetikos – iki šiol to nežinojau!

Vegfest . zalia gentis

Vegfest . zalia gentisJau ne kartą buvau girdėjusi ir skaičiusi apie Mi ir Do virtuvė tinklaraštininkių gaminamą riešutų sviestą Sviestas sviestuotas, tačiau vis dar nebuvau jo ragavusi. Pasilabinusi su besišypsančia Dovile ir pasisakiusi, kad esu alergiška žemės riešutams, apsisprendžiau išbandyti saulėgrąžų sviestą, o taip pat paragauti veganiškų kibinų.

Vegfest . zalia gentis

Vegfest . zalia gentisŽemai lenkiuosi Veggo Shop už didelį indėlį į veganizmo produktų plėtrą Lietuvoje. Jau buvau pirkusi ir ragavusi jų produktų, o šiandien buvo proga padegustuoti šio to naujo bei pasinaudoti patrauklia veganiškų sūrių akcija.

Vegfest . zalia gentis

Vegfest . zalia gentisIšeidama iš VCUP’o terasos, pamačiau, kad viduje vykstanti mugė taip pat priklauso Vegfest’ui. Čia stabtelėjau prie ACH veganiško šokolado, kur maloni mergina ragino paragauti visų rūšių. Skoniai – egzotiški: su levanda ir citrina, su pistacijmis ir druska, su mėta ir razinomis.

Vegfest . zalia gentisEidama toliau, pasigrožėjau veganiškais saldumynais, kurių čia buvo tikrai daug!

Vegfest . zalia gentis

Vegfest . zalia gentisBesižvalgydama sutikau Vegfest’o organizatorę Ventę, su kuria trumpai šnektelėjome ir ji, prieš atsisveikindama, pasiūlė paragauti veganiškų ledų. Iš Ventės gavusi specialų kuponėlį ledams, grįžau atgal į terasą. Suradusi Rosenberry veganiškų ledų palapinę, anglakalbės pardavėjos padedama, išsirinkau šerbetinius ledus su žaliąja citrina. Skanumėlis!

Vegfest . zalia gentis

Vegfest . zalia gentisKol valgiau ledus, trumpam užsukau į paskaitų palapinę, kur vyko diskusija apie palmių aliejų. Čia sutikau veganą Paulių, su kuriuo susipažinome jam atradus šį, Žalia gentis, tinklaraštį. Tuomet jis dar tik domėjosi veganizmu, o dabar jau kurį laiką savo instagram’e rodo pavyzdį, jog veganizmas ir aktyvus sportas – visiškai suderinama.

Vegfest . zalia gentisPrisipažinsiu – užfiksavau tik nedidelę dalį visų palapinių, nepadegustavau visko, ką buvo galima degustuoti, ir niekaip neišvardinsiu visų Vegfest’o dalyvių.  Pasakysiu tik tiek – čia apsilankyti verta ir būtinai grįšiu vėl!

Na, o šį kartą, išeidama mintyse padėkojau VCUP’ui už suteiktą vietą šiam puikiam renginiui ir keliavau toliau – į Litexpo parodų rūmus. Apie nuotykius ten papasakosiu kitame įraše :)

Vegfest . zalia gentisBeje, štai mano kraitis iš Vegfest’o:

Vegfest . zalia gentisAčiū, Vente! Ačiū visiems dalyviams ir svečiams! Ačiū už pozityvias vibracijas ir įkvėpimą!

Keletas netikėtų idėjų. Prisijunk prie diskusijos!

  1. Buvo labai smagu skaityti tokį išsamų straipsnį ir dar kartą išgyventi nuostabią dieną. Ačiū tau! :)

    1. Ačiū, Gabija! Smagu, kad rezonuojame savo įspūdžiais! :)

Parašykite komentarą