Alva 1 zalia gentis

Gaivios ir minkštos pėdos su natūralia kosmetika ALVA

Karantino laikotarpis apribojo bendravimą šeima ir bičiuliais, tačiau tuo pat metu pasėjo naujų pažinčių tinklaraštyje. Viena iš pažinčių – su e. parduotuve GERVIŲ SODAS! Čia klientams siūlomas platus asortimentas kosmetikos ir sveikatos prekių. Dalį asortimento atstovauja mano pamėgta natūrali kosmetika.

Nepaisanto to, kad jau ilgokai domiuosi natūraliais produktais ir nevengiu prašniukštinėti, kur jų galima įsigyti, tačiau apie  2015-aisiais startavusią e. parduotuvę GERVIŲ SODAS sužinojau tik tuomet, kai el. pašte radau laišką su pasiūlymu išbandyti gerviškų produktų. Taigi neilgai trukus sulaukiau kurjerio su lauktuvėmis, kurias man suruošė GERVIŲ SODAS. Taip į naudojamos kosmetikos šeimą dar balandžio mėnesį prisijungė priemonės, padedančios ruoštis vasarai – ALVA HORNHAUT BALSAM balzamas suragėjusiai pėdų ir alkūnių odai (30 ml) ir ALVA FUS-DEOSPRAY dezodoruojamasis purškiklis pėdoms (75 ml). Na, o dabar įspūdžiai apie kiekvieną priemonę!


Mano pėdų priežiūra gan primityvi – plovimas, kartais šveitimas pemza, nagų karpymas (tikriausiai jau mažiausiai metus kojų nagų netgi nebelakuoju). Viso to lyg ir pakaktų, tačiau mano pėdoms teko patirti lūžių, lengvų deformacijų ir pakęsti ne pačią patogiausią avalynę – pėdų dalis ties pirštais iš prigimties yra gan plati, tad kartais pirštai suspaudžiami netgi avint, regis, ne per ankštus, laisvo stiliaus batus. Taigi tarp paskutiniųjų pirštų yra nuospaudėlių, kurias sunku pasiekti pemza, o norint pašalinti žirklėmis nepakanka vien tik pamirkyti pėdas vonelėje su druska ir aliejais.

Taigi pamaniau – gerai, galbūt man padės ALVA HORNHAUT BALSAM balzamas suragėjusiai pėdų ir alkūnių odai (30 ml)? Šis natūralios sudėties balzamas vos atsuktas pasitinka sodriu, pėdų priežiūros priemonėms gan būdingu aromatu – kažkas tarp eukaliptų ir arbatmedžių. Pažiūrėjus į sudėtį, tampa aiškiau – balzame iš tiesų yra eterinių aliejų ir jų ekstraktų, sukuriančių šį aromatą: gluosnių žievės ekstrakto, arbatmedžių eterinio aliejaus, manuka eterinio aliejaus. Bene egzotiškiausias ingredientas yra būtent manuka eterinis aliejus, išgaunamas iš manuka krūmo, kurio gimtinė yra Naujoji Zelandija. Galbūt jau teko girdėti apie manuka medų? Jis surenkamas iš tos pačios rūšies krūmų žiedų ir yra velniškai brangus. Kodėl? Dėl savo retumo ir priskiriamų antibakterinių savybių. Labai logiška, kad tokių savybių turintis augalas naudojamas ir suragėjusios pėdų priežiūros priemonių gamybai. Kartu su panašiomis savybėmis pasižyminčiu arbatmedžių eteriniu aliejumi ir dezinfekcijai naudojamais gluosnių gaminiais sukuriama, tikėtina, išties efektyvi formulė.

Grįžtant į sudedamųjų dalių sąrašo pradžią, verta paminėti, kad priemonė pasižymi ir stipriomis minkštinamosiomis bei drėkinamosiomis savybėmis, kurias užtikrina glicerolis, saulėgrąžų aliejus ir bičių vaškas. Labai džiugu, kad priemonės sudėtyje nėra parafino – ši, iš naftos išgaunama medžiaga labai dažnai sutinkama netgi dermatologinėje kosmetikoje! Parafinas išteisinamas dėl savybės sukurti apsauginį tarsi plėvelę sluoksnį, kuris teoriškai leidžia odai gyti. Tačiau praktiškai sukurtas barjeras neleidžia odai kvėpuoti ir dėl to yra parafinas sulaukia kritikos. Galiausiai, man labai patiko kažkieno ištarta frazė „na, nejaugi aš iš tiesų noriu ant savo odos tepti benzą?“. Sudėtyje, be abejo, nėra ir parafino bei PEG (polietilenglikolio).

Priemonė yra baltos spalvos, gan skysta ir labai skalsi. Ji labai pravers ne tik linkusiai kietėti, bet ir trūkinėjančiai kulnų odai, taip pat alkūnėms. Verta akcentuoti ir tai, kad priemonė sertifikuota ECOCERT (95.9 % natūralių ingredientų, 7.5 % ekologiškų ingredientų), nebandyta su gyvūnais bei įpakuota stiklo indelyje, puikiai tinkamame antriniam panaudojimui.

Rekomenduoju įsigyti tiems, kurie turi įkyrių nuospaudų, linkusius kietėti ir trūkinėti kulnus – priemonė juos ne tik suminkštins, bet ir dezinfekuos. Be to, esant šioms pėdų problemoms, rekomenduočiau stengtis kaitalioti avalynę – taip pėdos ir kulnai sistemingai prisitaiko prie skirtingų batų ir išlaiko elastingumą.

Alva balsam 1 zalia gentis

Alva balsam 2 zalia gentis


Antroji išbandyta priemonė – ALVA FUS-DEOSPRAY dezodoruojamasis purškiklis pėdoms (75 ml). Pavasarį, karantino metu, vyko šios priemonės testavimas, o pilnu etatu purškiklis įdarbintas karantinui ėmus laisvėti ir vis dažniau apsiaunant basutes. Paradoksalu, tačiau avint atviras basutes pėdos prakaituoja ir nemaloniai kvepia labiau negu avint uždarą avalynę. Žvelgiant pusiau juokais, galima manyti, kad uždari batai sulaiko nemalonų pėdų kvapą, vis dėlto priėjau kiek kitą išvadą – avint basutes pėdos prakaituoja dar ir dėl to, kad manosios basutės yra iš sintetinio audinio. Esu įsigijusi sportinio-turistinio stiliaus basutes TEWA, kurias be proto mėgstu ir džiaugiuosi. Visgi jas avint pėdos tikrai prakaituoja, tai ypač jaučiasi antroje dienos pusėje.

Dezodoruojamasis purškiklis, kaip ir prieš tai aprašytas balzamas pasižymi pėdų priežiūros priemonėms būdingu aromatu – jo sudėtyje yra gan nemažai arbatmedžių eterinio aliejaus, taip pat manuka ir rozmarinų eterinių aliejų. Visgi šis aromatas yra šiek tiek kitoks, uodžiant juntamos ir gaivios bei švelnios natos. Ir vėlgi pažiūrėjus į sudėtį labai aišku, kad papildomų natų suteikia levandų, pipirmėčių ir didžiųjų citrinmedžių (pomelo) ir bosvelijų eteriniai aliejai. Reikia pripažinti, kad šio dezodoranto sudėtis yra labai turtinga. Net ir priemonės pagrindą sudaro ne vanduo, o alavijai. Įprastai, jeigu pirmoji priemonės sudėtinė dalis yra ne vanduo, o įvairūs augalų ir gėlių vandenys, galima tikėtis, kad priemonės formulė sukurta išties preciziškai. Šiuo atveju tai akivaizdu pažiūrėjus į išsamią informaciją šalia ECOCERT ženklelio – natūralių ingredientų yra 100 % ir net 86.18 %  iš jų yra ekologiški. Priemonėje nėra odą sausinančio alkoholio, konservantų, parafino. Priemonė nebandyta su gyvūnais, įpakuota į stiklo buteliuką, puikiai tinkantį antriniam panaudojimui.

Kaskart prieš naudojant priemonę vertėtų ją suplakti, kad susimaišytų vandeningoji ir aliejingoji priemonės dalys (vizualiai matosi, kaip atsiskiria eteriniai aliejai). Buteliuko dozatorius užtikrina, kad priemonė odą padengtų tolygiai lengva dulksna. Akimirksniu pajuntamas gaivus aromatas ir vėsa, kurią suteikia pipirmėčių eterinis aliejus. Karštomis vasaros dienomis, kai kepinant saulei nuo kaitros norėsis lekuoti, o kai kam ir tins pėdos, šis purškiklis bus tikra palaimaa – gaiva ir malonus pėdų kvapas nuo ryto iki vakaro! :)

Alva deo 1 zalia gentis

Alva deo 2 zalia gentis


Apie prekės ženklą ALVA

Įmonė ALVA veiklą pradėjo 1988 m. Vokietijoje. Prekės ženklas specializuojasi kūno priežiūros priemonių, dekoratyvinės kosmetikos, eterinių aliejų ir maisto papildų gamyboje gamyboje. ALVA vertybės yra natūralumas ir biologinis švarumas (produktai sertifikuojami ECOCERT), etika (produktai nebandomi su gyvūnais), aukšta kokybė ir efektyvumas (kosmetikos gamyboje naudojami aukščiausios kokybės ingredientai, kai tik įmanoma – išgauti ekologiniuose ūkiuose). Šiuo metu ALVA produkcija pardavinėjama maždaug 30-yje pasaulio šalių.

Parašykite komentarą