Varena treehouse 1 2000

VARĖNA TREEHOUSE: savaitgalio istorija iš namelio medyje

Praeitą savaitgalį viešėjau VARĖNA TREEHOUSE medžio namelyje EAST. Visai netoliese yra ir antrasis medžio namelis WEST, kuris taip pat skirtas ramaus poilsio ir gamtos pasiilgusiems žmonėms. Apie šiuos dviviečius namelius gamtos apsuptyje sužinojau per Facebooką, kuomet buvo paskelbtas konkursas. Laimėti nakvynės medžio namelyje nepavyko, tad ėmiausi plano B – vieną iš namukų tiesiog rezervavau sau ir Donatui.

Pakeliui į kelionės tikslą, t. y. medžio namelį, aplankėme naująjį Birštono apžvalgos bokštą, Merkinės apžvalgos bokštą bei Merkinės piramidę. Apie 15 val. atvykus prie gražuolio EAST namelio, vaizdas buvo toks, kokį mačiau nuotraukose.

Suskubome ieškoti rakto, palikto koduotoje dėžutėje ant namelio sienos. Kelis kartus apėję namelį ir po juo, galiausiai radome koduotą dėžutę. Įvesdama kodą, juokiausi, kad čia panašiai kaip pabėgimo kambary – kol gauni raktą, reikia įdėti pastangų. Atsidūrę namelyje, akimis peržvelgėme visą erdvę. Iš karto ėmiau garsiai žavėtis stilingumu ir apgalvotomis detalėmis.

Nežvilgtelėję į ant stalo gulinčias instrukcijas, ėmėme vertinti, ar namelyje yra visi reikalingi daiktai. Radome šaldytuvą, virdulį, elektrinį šildytuvą ir ventiliatorių, plaukų džiovintuvą, keletą stalo žaidimų, raketes ir t. t. ir pan. Visko buvo daug, bet peršikome, nes neradome lėkščių, puodelių, stalo įrankių – patys jų pasiėmę neturėjome. Visgi netrukus akys užkliuvo už medinių dėžių prie lovos, o tose dėžėse radome visus virtuvinius dalykus – nuo puodo ir keptuvės iki šaukštelių ir medinės mentelės. Lengviau atsikvėpėme tol, kol pasigedome kaitlentės. Ji, pasirodo, buvo po lova. Tikrų tikriausias pabėgimo kambarys! Taigi, patarimas kitiems keliautojams – nepanikuoti ir skaityti instrukcijas :)

Kalbant apie apgalvotas detales, namelyje mane sužavėjo vaza su laukinėmis gėlėmis ir grūdų varpomis, ant dekoratyvinių kopėtėlių dailiai sukabintos lemputės, keletas knygų skirtingomis kalbomis, mažytis muiliukas, padėtas gale lovos kartu su rankšluosčiais (visai kaip viešbutyje). Na, ir bendras vaizdas tikrai wow! Daug medienos, natūralumo, akies nerėžiančios gamtinės spalvos, vyraujantis tvarkingas minimalizmas. Balansas tarp modernumo ir paprastumo.

Apžiūrėję namelį susinešėme daiktus ir, kadangi lijo, likome viduje pavalgyti ir skaityti knygų. Kibau į fantastinę knygą „Nematomas žmogus“, o vėliau pasiėmę duonos nuėjome prie šalia esančio prūdo pamaitinti žuvyčių. Stebėdama žuveles ir klausydama gamtos garsų, pagalvojau, kiek nedaug reikia, kai atsiduri gamtoje… Džiaugsmą teikia patys paprasčiausi dalykai.

Vakarėjant užkūrėme laužą, kur vėliau ant žarijų kepėme į foliją įvyniotas bulves ir upėtakius su daržovėmis (neslėpsiu, vis dar jaučiuosi dviprasmiškai dėl to, kad išsukau iš vegetarizmo kelio – ypač keista buvo, kai prūdo žuveles maitinome duona, o kitas žuveles paskui valgėme). Po sočios vakarienės greituoju būdu susipakavome į lovą ir nulūžome.

Iš miego pažadino pro langą tiesiai į lovą šviečianti ryto saulė. Sukaupusi ryžtą išbandžiau šaltąjį lauko dušą – nebuvo taip baisu, kaip tikėjausi. Po maudynių ėmiausi skusti bulves ir, pasinaudodami kaitlente, namelio terasoje kepėme bulvinius blynus. Po ilgos blynų kepimo ceremonijos leidomės į nuotykį dviračiais – važiavome prie Merkio upės, kur norėjau nuoga paplūduriuoti ant nugaros ir būti įamžinta nuotraukoje. Pajutus upės šaltį, ryto dušo vėsumas visiškai nublanko. Po daugybės bandymų išgauti tinkamą nudistinį kadrą, leidomės atgal prie namelio.

Apie 12 val. palikome namelį su mintimis, kad čia labai verta apsistoti ilgesniam laikui. Ilgesnis apsistojimas padėtų darniai įsilieti į gamtos ritmą ir jame pabūti.

Grįždami namo dar užsukome į Trakus, kurie buvo sausakimši lankytojų. Pajutusi kontrastą, aiškiai supratau, kad mano introvertiška prigimtis labiau klesti ramumoje, kokią radome VARĖNA TREEHOUSE namelyje ir jo miškingoje apylinkėje.

Parašykite komentarą