Saves pazinimo dienorastis zalia gentis

Vasaros atradimas: Savęs pažinimo dienoraštis

Esu raidžių žmogus, tad mėgstu ne tik kurti tekstus, bet ir rašyti dienoraštį – taip išguldau popieriuje galvoje besisukančias mintis (užrašytos jos tampa gerokai aiškesnės ir konkretesnės), taip pat mėgstu rašyti dėkingumo dienoraštį, kuris padeda labiau koncentruotis į pozityvius dalykus gyvenime ir mažiau bambėti. Tiesa, nei kūryba, nei dienoraščio rašymas mano gyvenime nėra labai nuosekli praktika, tačiau keliu sau tikslą, kad nuoseklumo atsirastų. Ir čia į pagalbą man atskubėjo netikėtas vasaros atradimas – Savęs pažinimo dienoraštis, atkeliavęs pas mane tiesiai iš leidyklos SEIK.

Saves pazinimo dienorastis seik zalia gentis 1 1

Prisipažinsiu, kad tikėjausi, jog šis dienoraštis yra vertas dėmesio, bet nemaniau, kad iki tiek! Įprastas dienoraštis man yra tarsi sąmonės srauto vieta, o šis dienoraštis turi labai išsamų vedlį, padedantį didinti savimonę: suvokti savo stipriąsias ir silpnąsias savybes, kylančias emocijas, įsivardinti asmeniškai tinkamiausias poilsio formas, pažvelgti į savo įpročius, prioritetus, išsigryninti norus ir t. t. Vartydama pagalvojau, kad šis dienoraštis yra koncentruotas savęs suvokimo pratybų sąsiuvinis, idealiai tinkantis tiems, kurie neturi pakankamai pinigų lankytis pas psichologą arba nesijaučia pasiruošę žengti tokį žingsnį (nors iš esmės šis dienoraštis tiks kiekvienam, kuris domisi saviugda ir siekia geriau save pažinti bei sklandžiau eiti gyvenimo keliu).

Psichologus paminėjau neatsitiktinai – šiame dienoraštyje esančios užduotys iš tiesų primena tas, kurias namų darbams gaudavau iš savo psichologės. Taip pat noriu pridurti, kad kartais sunkumai ir užstrigimai sprendžiasi nebūtinai sunkiu darbu. Kartais pokyčiui pakanka įsisąmoninti savo pasikartojančias reakcijas, polinkius ir įdėmiau pažvelgti į konkrečius gyvenimo aspektus. Psichologas ar netgi nebylus vedlys, kaip kad šis dienoraštis, padeda atsidurti „eureka“ momente, kuris mums suteikia naujas kryptis ir galimybes reaguoti, elgtis ir gyventi kitaip.

Kad būtų lengviau įsivaizduoti, ko tikėtis atvertus Savęs pažinimo dienoraštį, pasidalinsiu nuotraukomis:

Saves pazinimo dienorastis seik zalia gentis 1 2 1

Saves pazinimo dienorastis seik zalia gentis 1 3

Saves pazinimo dienorastis seik zalia gentis 1 4

Saves pazinimo dienorastis seik zalia gentis 1 5

Saves pazinimo dienorastis seik zalia gentis 1 6

Saves pazinimo dienorastis seik zalia gentis 1 7

Saves pazinimo dienorastis seik zalia gentis 1 8


Ir dar šiek tiek apie leidyklą SEIK:

Siuntinys atkeliavo popierinėje pakuotėje, taigi pakavimui nenaudojamas plastikas. Ant pakuotės priklijuotas juodas lipdukas su užrašu:

seik

/daiktavardis/

Magiškas įvykis tavo gyvenime; ypatingas prisiminimas; nuotykis, kurio nesinorės pamiršti; trumpas sustojimas; neįprasta ir jaudinanti akimirka.

seik.lt


 

Keletas netikėtų idėjų. Prisijunk prie diskusijos!

Parašykite komentarą