Rsz o

FLOATLOTUS plūduriavimo terapija: malonumas, gilus atsipalaidavimas ir nauji potyriai

Apie atsipalaidavimą plūduriuojant ir pasiekiant nesvarumo būseną, išgirdau jau prieš keletą metų. Karts nuo karto šią pramogą-terapiją prisimindavau, bet nerasdavau Kaune ir vėl pasimiršdavo. Taip buvo iki šio vasario, kai akis pasiekė FLOATLOTUS reklama. Pasirodo, šis flotariumas įsikūręs Kaune, pačiame miesto centre. Akimirksniu supratau „Noriu, reikia, išbandysiu!“, tad kovo pradžioje, kartu su draugu jau mėgavomės flotariumo teikiamais patyrimais ir bendravome su FLOATLOTUS įkūrėja Lidija.

Kas yra plūduriavimo terapija?

Plūduriavimo terapija, kitaip vadinimas flotavimas, yra netradicinis atsipalaidavimo būdas. Gyvename judriame, skubančiame, streso, nuovargio ir fizinio skausmo kupiname pasaulyje, todėl lengva persitempti, o atsipalaidavimo neretai ieškoma netinkamomis priemonėmis, pavyzdžiui, vartojant alkoholį ir narkotines medžiagas, persivalgant. Tuo tarpu plūduriavimo terapija yra vienas iš būdų, kuris suteikia visavertį atsipalaidavimą ir neturi jokių neigiamų padarinių. Priešingai – plūduriavimo seansai žmogui teikia didelę naudą.

Kokia toji nauda?

Po plūduriavimo seanso žmogus jaučiasi pailsėjęs, jo organizmas geriau funkcionuoja. Atlikti tyrimai rodo, kad plūduriavimo seansai mažina streso hormono kortizolio lygį kraujyje ir skatina laimės hormonų endorfinų gamybą. Taip mažinama įtampa, nerimas, gerinama miego kokybė ir dėmesio koncentracija, didinamas kūrybingumas, tampa lengviau atsikratyti žalingų įpročių. Po seanso greitai atgaunamos jėgos, numalšinami fiziniai skausmai, skatinamas organizmo atjaunėjimas, stabilizuojamos širdies, kraujagyslių bei nervų sistemos, stiprinama imuninė sistema. Sergantiesiems depresija palengvėja simptomai. International R.E.S.T. Investigators Society tyrimai rodo, kad flotavimas pagerina atletų pasirodymus, palengvina moterims būdingus PMS simptomus, gerina odos būklę ir skatina jos regeneraciją.

Žmogaus organizmas taip pat pasipildo magniu, ar ne?

Taip. Flotavimo kapsulėje ištirpintas didelis kiekis karčiųjų druskų su magniu. Organizme trūkstant magnio, žmogų nuolat kamuoja dirglumas, nuovargis, neaiškus nerimas, mėšlungiai, sutrinka miegas bei širdies ritmas. Nors magnio turėtume gauti su maistu, tačiau dėl nualinto dirvožemio bei nevisavertės mitybos, jo dažnai trūksta. Flotuojant vyksta natūrali molekulių difuzija ir magnis įsigeria per odą. Taip atkuriama magnio pusiausvyra. Net jeigu flotuojama kasdien, organizmas geba įsisavinti tiek magnio, kiek reikia, tad perviršis tikrai negresia.

Kaip vyksta flotavimas?

Žmogus atsigula į flotariumą (sensorinės deprivacijos kapsulę), pripildytą 34–35 laipsnių temperatūros vandens, kuriame ištirpinta daug karčiųjų druskų su magniu. Dėl didelio vandens tankio kūnas neskęsta ir plūduriuoja be jokių pastangų. Plūduriuoti galima kintančių spalvų šviesoje arba visiškoje tamsoje, klausant malonios muzikos arba visiškoje tyloje. Kapsulės konstrukcijos flotariumas žmogui padeda atsiriboti nuo išorinio pasaulio, suteikia visišką ramybę ir palaimą kūnui, protui bei dvasiai. Toks greitas ir gilus atsipalaidavimas nepasiekiamas netgi miegant!

Ką reikėtų žinoti prieš flotavimo seansą?

Su savimi svarbu turėti vienintelį dalyką – maudymosi ar medvilnines kelnaites. Viskuo kitu pasirūpins FLOATLOTUS. Dar verta paminėti keletą rekomendacijų. Prieš seansą geriau atidėti depiliacijos procedūras, nevartoti stimuliuojamąjį poveikį turinčių gėrimų (energinių gėrimų, alkoholio, kavos, žaliosios arbatos). Iki seanso likus mažiau nei dviems paroms, reikėtų nedažyti plaukų. Prieš plūduriavimo seansą patartina 1–1.5 val. nevalgyti.

Ačiū už informaciją!Mano, Žalios Genties, įspūdžiai po flotavimo:

Pirmiausia paminėsiu, kad nemoku plaukti, dėl to sunku pasitikėti vandeniu, nors jį ir labai mėgstu. Kadangi žinojau, jog plūduriavimo seanso metu pasiekiama nesvarumo būsena, jaučiausi drąsiai. Atsiguli ir… viskas – be jokių pastangų plūduriuoji. Žinoma, pirmas minutes kūno raumenys nepatiklūs, įsitempę, tad su FLOATLOTUS personalo pagalba pilnai atpalaidavau kojas, kaklą ir visą kūną.

Iš pradžių gulėjau visiškai ramiai ir mėgavausi pojūčiais, paskui norėjosi šiek tiek pajudėti, paspurdėti, labiau atlošti galvą ar kaip tik šiek tiek susiriesti/susikūprinti. Atkreipiau dėmesį, kad net neįprastai atlošus galvą, flotariumo vanduo nesiekia akių. Vėliau Lidija minėjo, kad dar nebuvo atvejo, kad vanduo būtų apsėmęs akis, nepriklausomai nuo to, kiek žmogus atsilošia gulėdamas flotariume.

Dar atkreipiau dėmesį, kad labai malonu gulėti lyg hamake – sulenktas rankas pasikišus po kaklu. Pasirodo, jeigu kakle yra didelė įtampa, tokia poza padeda geriau atpalaiduoti kaklą. Antra vertus, tokiu atveju nepilnai atsipalaiduoja rankos. Sprendimas paprastas – galima pabelsti į flotariumo sienelę ir apie diskomfortą pasakyti FLOATLOTUS personalui, tuomet duodama speciali silikoninė pagalvėlė, kuri padedama po įsitempusiu kaklu ir taip pasiekiamas maksimaliai gilus atsipalaidavimas.

Plūduriuojant mintys tekėjo lengvai ir ilgai neužsilaikydavo. Buvo momentų, kai apėmė savotiškas įkvėpimas. Gal nuskambės keistai, bet aplankė mintis, kad išlipusi iš plūduriavimo kapsulės noriu būti geresniu žmogumi, santykyje su žmonėmis jausti daugiau empatijos :)

Trumpai tariant, mano patyrimai tikrai pozityvūs ir bent kartą išbandyti flotavimą rekomenduočiau kiekvienam. Na, o aš pati manau, kad apsilankysiu FLOATLOTUS ir vėl – išbandysiu flotavimą tamsoje, o taip pat susidomėjau ir kita paslauga – masažu su eteriniais aliejais, kuomet procedūros metu tam tikra tvarka lašinami kelių rūšių eteriniai liejai ir švelnaus glostymo judesiais atliekamas masažas. Kaip indėnų kultūros mėgėją, suintrigavo ir faktas, kad šis masažas sukurtas remiantis lakotų genties patirtimi :)

Beje, Lidija minėjo, kad kiekvienas flotavimo seansas būna vis kitoks, turi savitų atspalvių (visai kaip meditacija), tad apsilankyti pakartotinai norisi dar labiau!

O

[nuotraukos iš FLOATLOTUS archyvo]

Parašykite komentarą