PLANET PALEO jūrinis kolagenas: pirmųjų raukšlelių sulaukus (2 dalis)

#reklama #nemokamaigautasproduktas #apžvalga

Pastebėjus ryškėjančias raukšleles aplink akis, ėmiausi žvalgytis ne tik „rimtos“ kosmetikos, kuri atitiktų besikeičiančius odos poreikius, bet ir atkreipiau dėmesį į odai naudingus maisto papildus.

Štai kolagenas yra baltymas, kuris sudaro 25 % žmogaus viso kūno baltymų. Jis atsakingas už audinių lankstumą ir elastingumą. Šis baltymas aktualus norint turėti sveikus kaulus, sąnarius, raumenis, kremzles ir, žinoma, odą. Tvirtinama, kad sulaukus maždaug 25 metų, organizmas pradeda silpniau sintetinti kolageną, dėl to išeikvojama daugiau negu pagaminama. Atsiradęs disbalansas gali pasireikšti kaip mažėjanti raumenų jėga, sąnarių problemos ar glembanti oda.

Domintis kolagenu, galioja posakis „kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių“. Pasirodo, kad kolagenas gali būti įvairių tipų ir kiekvieno tipo kolagenas patenkina skirtingų kūno audinių poreikius. Man šiuo metu aktualiausi odos poreikiai, o juos patenkina I tipo kolagenas.

Tai sužinojusi šiek tiek sunerimau ir iš karto ėmiau tyrinėti PLANET PALEO jūrinį kolageną (195 g), kurį išbandyti nemokamai atsiuntė newcrush.lt. Lengviau atsikvėpiau pamačiusi, kad gavau būtent pirmojo tipo kolageną! Šio tipo kolagenas taip pat naudingas raiščiams, kaulams, dantims, dantenoms. Kolagenas yra turtingas aminorūgščių, tokių kaip glicinas ar L-prolinas, kurių daugelyje baltymų įprastai būna mažas kiekis (aminorūgščių sąrašas šiame maisto papilde išties įspūdingas – net 19).

Kuo ypatingas miltelių pavidalo PLANET PALEO jūrinis kolagenas? Jis yra 100 % išgaunamas iš laukinės gamtos, o tiksliau – iš žuvų, pagautų Prancūzijos pakrantėse, išlaikant natūralią ekologinę pusiausvyrą jūroje. Žvejai yra įsipareigoję vykdyti atsakingą žvejybos praktiką, atitinkančią ES nustatytas kvotas. Žuvys yra gaudomos išskirtinai tik iš natūralios jų aplinkos ir niekada iš dirbtinių tvenkinių.

Džiugu, kad papildas gaminamas siekiant kokybės ir atsižvelgiant į ekologinę jūrų pusiausvyrą. Tačiau, taip, šis papildas nėra veganiškas ar vegetariškas, tad etiniu požiūriu tikrai nėra tobulas. Aš pati pradėjau šiek lanksčiau žiūrėti į iš žuvų išgautus papildus nuo tada, kai pasigilinau į omega-3 riebiųjų rūgščių funkcijas ir rūšis. Iš linų sėmenų, kanapių aliejaus, graikinių riešutų ar kitų augalinių šaltinių gaunamos omega-3 riebiosios rūgštys skiriasi nuo tų, kurios gaunamos iš žuvų. Nelabai noriu šia tema plėstis, tačiau, kam įdomu, siūlau paieškoti išsamios informacijos apie ALR (alfa-linoleno), EPR (eikozapantaeno) ir DHR (dokozaheksaeno) rūgštis.

Šis jūrinis kolagenas yra lengvai pasisavinamas. 1-1,5 šaukštelio miltelių (matavimo šaukštelis pakuotės viduje, 1 šaukštelis yra 7,5 g) sumaišomas su 200 ml vandens, sulčių arba šiltais gėrimais, tokiais kaip kava ar imbierinė arbata. Vartojamas 1–2 kartus per dieną su maistu ar be jo. Pakuotėje yra 26 papildo porcijos.

Balti jūrinio kolageno milteliai yra gan neutralaus kvapo, šiek tiek primenančio sultinio kubelio kvapą. Jūrinis kvapas pasijunta sumaišius kolageno miltelius su vandeniu. Išmaišius lieka šiek tiek neištirpusių gumuliukų, tačiau jų kiekis labai minimalus, tad vartoti papildo tikrai netrukdo. Produkto sudėtyje nėra dirbtinių konservantų, dažiklių ir skonio stipriklių.

Papildo poveikį įvertinti sunku, nes vartoju jį labiau kaip prevencinę priemonę prieš raukšlių ryškėjimą, o prie to paties – kaip naudingą papildą sportuojančiam kūnui. Manau, kad svarbu visapusiškai rūpintis gyvenimo būdu ir nesitikėti, kad net ir kokybiškas maisto papildas pats savaime padarys stebuklus. Jis gali būti puiki pagalbinė priemonė šalia subalansuoto dienos ir miego režimo, sveikos mitybos, pakankamo vandens gėrimo, fizinio aktyvumo, mokymosi ramiai reaguoti į stresą ir kitų veiksnių.

Dar viena detalė. Rinkdamasi apžvalgoms maisto papildus ar kosmetikos priemones, stengiuosi atsižvelgti į pakuotes, kad jos būtų kuo draugiškesnės aplinkai: stiklo, metalo. Šiuo atveju pakuotė interneto svetainėje atrodė visai maža, iš juodo stiklo. Realybėje pamačiau, kad tai visai nemaža plastikinė pakuotė. Siekdama tvarumo, radau sprendimą – pasilikau pakuotę kaip birių produktų indą. Indas patogiai ir sandariai užsisuka, jo dydis optimalus laikyti čija sėklas. Na, o lipdukas nuo pakuotės nusilupa itin lengvai, tad lieka tiesiog estetiškas juodas indelis su užsukamu dangteliu.

Parašykite komentarą