Noah uzsklanda

NOAH: nekantriai lauktos priemonės gražesniems plaukams

Kelis mėnesius laukiau, kol Lietuvoje pasirodys NOAH prekės ženklo priemonės plaukams. Kodėl? Nes buvau išbandžiusi NOAH priemonių mėginukus, parvežtus iš tarptautinės grožio mugės. Tai buvo kelių skirtingų rūšių šampūnų ir kondicionierių mėginukai. Visi paliko labai teigiamą įspūdį dėl kvapo, poveikio ir sudėčių. Itališkos NOAH plaukų priežiūros priemonės neturi natūralumo ar ekologiškumo sertifikatų, tačiau jų sudėtyse nėra:

*silikonų,
*parabenų,
*parafino,
*mineralinių (naftos) aliejų,
*DEA,
*SLS.Taigi, kai NOAH priemonių plaukams atsirado EUROKOS parduotuvių grožiui tinkle, trys iš jų iš karto atsidūrė ir mano vonios lentynėlėje:

(1) NOAH 1.5 PURIFYING plaukų šampūnas (250 ml) – 6.99 €

(2) NOAH 2.1 NOURISHING plaukų kondicionierius (250 ml) – 8.49 €

(3) NOAH 2.3 REGENERATING plaukų kaukė (200 ml) – 11.90 €Priemones rinkausi remdamasi vien aprašymu – nusprendžiau, kad mano poreikius labiausiai patenkins valomasis NOAH 1.5 PURIFYING plaukų šampūnas, kuris, kaip žada gamintojas, valo ir balansuoja pleiskanotą galvos odą. Valomojo šampūno etiketėje taip pat tvirtinama, kad priemonė švelniai trinks plaukus, o sudėtyje esantys žaliosios arbatos bei bazilikų ekstraktai, pasižymintys antioksidacinėmis savybėmis, rūpestingai valys galvos odą. Išvalyta galvos oda geba pasisavinti daugiau naudingų medžiagų, o kartu su pleiskanomis dingsta ir galvos niežėjimas. Šį šampūną patariama naudoti tiems, kurių galvos oda pleiskanoja, reikalingas jos valymas, o plaukai yra praradę gyvybingumą.

Poveikis. Su pleiskanomis kovoju jau nuo vaikystės, tačiau ne itin sėkmingai. Ilgainiui atradau, kad optimaliausius rezultatus pasiekiu rinkdamasi drėkinamuosius šampūnus – jie užtikrina, kad pleiskanų nebūtų daug, tačiau 100 % pleiskanų visgi nepanaikina (tai paaiškėja dėvint juodos spalvos drabužius). Pastaruoju metu situacija kiek paūmėjo, nes ėmiau lankyti baseiną, kur chloruotas vanduo papildomai dirgina ir džiovina galvos odą. Išbandžiusi šį šampūną galiu patvirtinti, kad gamintojo pažadai yra realistiški. Jau po kelių panaudojimų odos galva tapo akivaizdžiai švaresnė ir atgavo drėgmę – sumažėjo pleiskanų ir nebeliko galvos niežėjimo.

Konsistencija. Priemonė gan skysta ir kukliai putojanti. Putojimo savybę paaiškinti galima tuo, kad įprastai šampūnų sudėtyse būna didelis kiekis SLS/SLES – medžiagų, kurios suteikia priemonei aktyvų putojimą, tačiau dirgina galvos odą ir suardo jos natūralų apsauginį jos sluoksnį (sebumą). Šiuo atveju naudojama natūrali ir nekenksminga medžiaga, pagaminta iš kokosų. Ji sukuria menkesnį putojimą, todėl iš pradžių kiek sunkiau pajausti plaukų plovimo procesą. Man asmeniškai labai gelbsti tai, kad šis šampūnas pasižymi neįprastu slidumu, todėl jį itin lengva paskirstyti ir taip pajausti, jog plaukai tikrai išplaunami.

Kvapas. Šampūno kvapas šiek tiek neįprastas, tačiau labai lengvas, malonus ir subtilus, o išplovus plaukus apskritai nejuntamas. Gali nuskambėti keistai, bet aromatas primena dirvą po lietaus – lyg gaivi, žemiška drėgmė, sumišusi su lietaus palepinta augalija. Greičiausiai šį aromatą sukuria šampūno sudėtyje esantys augalų vandenys (hidrolatai) ir ekstraktai.

Noah sampunas zalia gentisNOAH kondicionierių pasirinkau maitinamąjį –  NOAH 2.1 NOURISHING. Gamintojas žada, kad ši priemonė palengvins plaukų iššukavimą ir suteiks plaukams drėgmės. Sukurtas visų tipų plaukams prižiūrėti. Sudėtis papildyta mangų ekstraktu ir ryžių baltymais, kurie aprūpina plaukus maitinamosiomis medžiagomis, atgaivina ir suteikia švelnumo. Etiketėje teigiama, kad plaukai tampa purūs ir lengvai šukuojami. Naudoti šį kondicionierių patariama tuo atveju, jeigu plaukai veliasi, jiems stinga purumo ir spindesio, o galiukai išsausėję.

Konsistencija ir poveikis. Priemonė tirštoka, vidutinio skalsumo. Užtepus ant plaukų, šie truputį suminkštėjo, tačiau nieko ypatingo nepastebėjau – plaukai neįgavo tokio minkštumo ir paslankumo, kurį apibūdinu kaip „bestuburę plaukų būseną“. Be abejo, maksimalų minkštumą lengviausia pasiekti tuomet, kai naudojamoje priemonėje yra silikonų – trumpalaikį efektą suteikiančių medžiagų, kurios ilgainiui plaukus silpnina ir skatina jų lūžinėjimą. NOAH priemonėse silikonų nėra. Dar geresnė žinia ta, kad kondicionieriaus privalumai atsiskleidžia plaukams jau išdžiūvus – nors juos plaunu prieš miegą, dėka kondicionieriaus iš ryto plaukai gražiai gula, yra puresni nei įprastai, tačiau paslankūs ir minkšti, o ne susivėlę. Toks efektas yra tikrai įspūdingas, nes mano plaukai šviesinti, taigi linkę į vėlimąsi, be to, iš prigimties ploni.

Kvapas. Kondicionieriaus aromatas, lyginant su šampūno aromatu, yra labai ryškus. Esu subtilių kvapų gerbėja, todėl nuogąstavau, kad erzins. Pirmą kartą panaudojusi kondicionierių, jo aromatą jutau net plaukams išdžiūvus. Visgi naudojant kondicionierių toliau, kvapas nebeatkreipė mano dėmesio, jo nejutau ir plaukams išdžiūvus.

Noah balzamas zalia gentisNOAH regeneruojamoji kaukė NOAH 2.3 REGENERATING skirta sausiems, lūžinėjantiems ir pažeistiems plaukams. Sudėtis papildyta arganų aliejumi. Gamintojo teigimu, kaukė atkuria ir stiprina plaukus, suteikia jiems gyvybingumo, apsaugo plaukų galiukus nuo lūžinėjimo ir šakojimosi. Naudoti patariama, jeigu plaukai sausi ir silpni, pažeisti ir praradę žvilgesį.

Konsistencija ir poveikis. Konsistencija gana tiršta, primena kreminį kūno sviestą. Skalsumas panašus į kondicionieriaus, poveikis – taip pat: kauke ištepti plaukai ypatingai nesuminkštėja, tačiau plaukams išdžiūvus priemonės privalumai išryškėja. Plaukai gražiai gula, nesivelia, atrodo žvilgesni. Beje, po plaukų dažymo kauke tepiau ne tik plaukų galus, bet per visą ilgį nuo pat šaknų – tam, kad regeneruotų dažymo metu pažeistą plaukų struktūrą.

Kvapas. Priemonės aromatas ryškus, maloniai dvelkiantis gėlėmis, kiek silpnesnis nei kondicionieriaus.

Noah kauke zalia gentis


Apibendrindama pasakysiu, kad kelis mėnesius lauktos NOAH priemonės tikrai neapvylė. Žinoma, jau buvau bandžiusi jų mėginukus, tad teigiamo poveikio ir tikėjausi. Dabar smalsu, kokie įspūdžiai bus po ilgalaikio naudojimo. Jais būdinai papildysiu šią apžvalgą!

#ad

Parašykite komentarą