Madara 1 zalia gentis

Plaukų priežiūra su latviška natūralia kosmetika MÁDARA

Praėjusių metų pabaigoje priėmiau sprendimą rašyti mažiau apžvalgų apie natūralią kosmetiką. Toks sprendimas atėjo siekiant grąžinti į gyvenimą daugiau minimalizmo ir grynumo. Visgi išimtis taikysiu – mielai dalinsiuosi apžvalgomis apie mėgstamiausių prekių ženklų produktus bei naujoves, kurios pereis mano griežtesnius filtrus :)

Latvių prekių ženklo MÁDARA plaukų priežiūros priemonės mano filtrą praėjo sėkmingai dėl kelių priežasčių:

  1. Priemonės pasižymi natūralia sudėtimi, yra sertifikuotos kaip ekologiškos, o dalis produkcijos pakuočių yra iš pilnai arba dalinai perdirbto plastiko. Tiesa, mieliau plaukų priežiūrai rinkčiausi zero waste priemones, kurioms apskritai nenaudojamas plastikas, tačiau tinkamų zero waste priemonių plaukams vis dar nepavyko rasti. O juk norisi, kad tvarumas ir funkcionalumas eitų koja į koją :)
  2. MÁDARA prekių ženklas priklauso kaimynams latviams. Žvelgiant per ekologinę/tvarumo prizmę tai yra didelis pliusas, nes kaimynystėje gaminamos priemonės transportuojamos nedidelį atstumą, taigi į aplinką išmetamas mažesnis CO2 kiekis nei gabenant iš tolimų pasaulio kampelių.

Atsižvelgus į mano plaukų poreikius, kosmetikos parduotuvių tinklas EUROKOS nemokamai išbandyti atsiuntė tris maitinamosiomis ir atstatomosiomis savybėmis pasižyminčias priemones, skirtas silpniems ir pažeistiems plaukams prižiūrėti. Tai yra:


MÁDARA NOURISH AND REPAIR plaukų šampūnas pasitiko maloniu augaliniu kvapu ir balta, perlamutru žėrinčia spalva. Šampūnas idealiai putoja, o vos išskalavus, jie būna tokio paslankumo, kad atrodo nebebūtina naudoti kondicionierių. Išdžiūvę plaukai yra purūs ir tolygiai ištrinkti. Įspūdžiai jau po pirmo naudojimo patys geriausi.

Kaip žada pats gamintojas, šis šampūnas puoselėja nualintus plaukus, padeda išvengti lūžinėjimo ir galiukų skilinėjimo, plaukai tampa stipresni ir natūraliai glotnesni. Šampūnas turi ECOCERT sertifikatą (99 % natūralių ingredientų, 8 % ekologiškų ingredientų). Sudėtis papildyta damaskinių rožių vandeniu, ekologišku glicerinu, svarainių ir dilgėlių ekstraktais, hidrolizuotu kviečių proteinu.

Šampūno pakuotė yra iš 100 % perdirbto plastiko.

Madara 4 zalia gentis

MÁDARA NOURISH AND REPAIR plaukų kondicionierius pasižymiu panašiu į šampūno žoliniu kvapu ir gan tiršta konsistencija. Balta priemonės spalva taip pat turi perlamutrinio žėrėjimo. Jau buvau bandžius ne vieną MÁDARA kosmetikos priemonę ir visos jos patiko, tačiau šis plaukų kondicionierius mane ypatingai nustebino. Net neabejoju, kad šį kondicionierių naudosiu ir ateityje, mat jis pasižymi dideliu skalsumu ir gebėjimu plaukus paversti „bestuburiais“. Vos uždedi ant drėgnų plaukų ir šie iš karto suglemba nuo minkštumo ir paslankumo. Naudojant tokią priemonę plaukus lengva šukuoti, jie nesivelia.

Kaip ir šampūnas, šis kondicionierius geriausiai subalansuotas sausiems ir pažeistiems plaukams puoselėti, juos maitina, atkuria, neleidžia lūžinėti ir skilinėti galiukams. Plaukai tampa švelnesni ir lengviau formuojami. Kaip ir plaukų šampūnas, kondicionierius papildytas svarainių ir dilgėlių ekstraktais, o taip pat provitaminu B5, avokadų aliejumi. 99 % sudedamųjų dalių yra natūralios.

Šios priemonės pakuotė pagaminta iš 60 % perdirbto plastiko.

Madara 3 zalia gentis

Galiausiai susipažinau su MÁDARA REPAIR & DRY RESCUE plaukų kauke, kuri pasižymi saldoku kvapu, sviestine konsistencija ir ant plaukų laikoma kiek ilgiau nei kondicionierius, t. y. 5–10 min. Priemonės sudėtis gerokai turtingesnė nei kondicionieriaus, joje yra didelis kiekis voveraičių ekstrakto, taip pat kelių rūšių aliejų (kokosų, avokadų, sviestmedžių, migdolų, saulėgrąžų, nakvišų), hidrolizuoto keratino, hidrolizuoto kviečių proteino, jūržolių lapų ekstrakto, fosfolipidų. Taip pat ši priemonė sertifikuota ECOCERT  COSMOS NATURAL (plaukų kondicionierius sertifikavo neturi).

Šiai kaukei priskiriamos maitinamosios ir atkuriamosios savybės, pagalba siekiant apsaugoti plaukų spalvą, švelnumą ir žvilgesį. Taip pat kaukė padeda apsaugoti juos nuo mechaninių pažeidimų ir karštį skleidžiančių prietaisų. Vis dėlto, kaip bebūtų keista, mane labiau sužavėjo prieš tai aprašytas kondicionierius – jį ant plaukų pakanka palaikyti 1–3 min., o plaukai lieka itin minkšti ir paslankūs. Su kauke reikia „pažaisti“ ilgiau, tačiau tokio stulbinamo plaukų suminkštinimo nepastebėjau. Tikiu, kad esmė priemonės paskirtyje – kondicionieriaus misija ir yra kondicionuoti plaukus, o kaukė skirta gilesniam plaukų maitinimui ir atstatymui, kuris gali būti mažiau pastebimas, tačiau itin svarbus plaukų gerovei.

Madara 2 zalia gentis

Apie prekės ženklą MÁDARA

Tai – Latvijoje gaminama, išskirtinai natūrali ir organinės kilmės kosmetika. Šios kosmetikos pradininkė ir įmonės įkūrėja Lotte Tisenkopfa-Iltnere mano, kad kosmetika turi būti kaip maistas, tik skirta ne vartoti, bet tepti bei dėti ant odos, taip ją pamaitinant ir sustiprinant. Įmonė gamina dešimtis veido ir kūno priežiūros priemonių, kuriamų remiantis gamtos dėsniais. MÁDARA kosmetikos priemonėse naudojami Šiaurės augalai, žolelės ir kiti gamtinės kilmės komponentai. Asortimentą sudaro valomieji veido pieneliai, kremai, šveitikliai, kūno priežiūros priemonės įvairiems odos tipams. MÁDARA kosmetika yra sertifikuota ECOCERT ir pakuojama FSC aplinką tausojančiose popierinėse pakuotėse.

Parašykite komentarą