Lastswab4 2000

LastSwab daugkartinis kosmetinis krapštukas: vienas atstoja tūkstantį!

Daugkartinio naudojimo kosmetiniai krapštukai mano akį patraukė instagram’e. Žiūrėjau day story’ius ir vienas jų buvo – LastSwab reklama. Na, o praėjus kelioms dienoms, apie šiuos kosmetinius krapštukus vėl pasisuko kalba darbe su kolegėmis, dirbančiomis su kosmetikos priemonių asortimentu ir prekių naujienomis. Į naujienų atrankas atkeliavo ir LastSwab daugkartinio naudojimo kosmetiniai krapštukai. Ačiū kolegei Rūtai, kuri pasidalino prekės LastSwab Basic Whale Blue pavyzdžiu, kurį išbandžiau ir dabar pasidalinsiu įspūdžiais :)

Neįsigilinus į prekės konceptą ir medžiagų tvarumą, pirmieji mano įspūdžiai buvo gan skeptiški. Pirmiausia, dėl dėklo. Ar tai tikrai tvari alternatyva, jeigu dėklas pagamintas iš plastiko? Pasidomėjusi sužinojau, kad LastSwab kosmetinių krapštukų dėkliukai pagaminti iš PLA (medžiagos, sukurtos kukurūzų pagrindu), krapštukų koteliai – iš nailono, antgaliai – iš TPE (medžiagos, dažnai naudojamos sveikatos priežiūros reikmėms). Gamintojas tvirtina, kad šie krapštukai yra perdirbtini kaip plastikas.

Kai šį kosmetinį krapštuką pačiupinėjau ir įvertinau kietumą, toptelėjo mintis, kad jis nesugers drėgmės. Tai labai aktualu lankant baseiną – išėjus iš jo, ausys kartais būna net užgultos nuo į jas patekusio vandens ir norisi gerai išsausinti, ypač šąlant orams. Tiesą sakant, šis kosmetinis krapštukas nėra toks kietas, koks tikėjausi, kad bus. Su įprastu kosmetiniu krapštuku, žinoma, nepalyginama, bet naudoti gan komfortiška. Ausų krapštukas, dėka griovelių, tikrai išvalo ausyse esančius nešvarumus ir iš dalies drėgmę (kitaip sakant, surenka į griovelius).  Visgi siekiant pilnai pašalinti iš ausų drėgmę po baseino, toliau naudoju medvilninius kosmetinius krapštukus su mediniais koteliais.

LastSwab kosmetiniai krapštukai lengvai išplaunami naudojant vandenį ir muilą. Gamintojas įspėja, kad šių krapštukų negalima kaitinti ar plauti indaplovėje (tokiam sprendimui aš turbūt pritrūkčiau fantazijos :D). Dėka technologijos ir patvarumo, šį kosmetinį krapštuką galima panaudoti daugiau nei 1000 kartų – taigi tiek vienkartinių kosmetinių krapštukų galima sutaupyti pasirinkus šią alternatyvą. Tiesa, gamintojas įspėja, kad LastSwab rinkoje jau yra padirbinių, kurie pardavinėjami eBay, Alibaba bei Amazon. Nesunku nuspėti, kad padirbinių ilgaamžiškumas gali labai skirtis nuo originalios prekės.

Dar vienas dalykas – šis krapštukas dėl savo formos netinka koreguoti makiažui. Kadangi mano akių vokai pakritę, kaskart dažantis akių kontūras neišvengiamai šiek tiek išsitepa blakstienų tušu, kurį nuvalau įprastu arba specialios formos kosmetiniu krapštuku. Šiuo atveju LastSwab turi sprendimą – specialios formos kosmetinį pagaliuką LastSwab Beauty, kurį galbūt būtų išties naudinga įsigyti (beje, perkant 4 vienetus LastSwab krapštukų, jie yra nemokamai pristatomi visame pasaulyje).

LastSwab kosmetiniai krapštukai yra gaminami Kinijoje, kur gamintojas praleido daug laiko, ieškodamas tinkamos gamybos įrangos, derančios su vertybe daryti kuo mažesnę žalą aplinkai bei tiekti rinkai išties kokybišką produktą.

Beje, LastSwab kosmetinių krapštukų spalvos yra tarsi kodai. Pavyzdžiui, LastSwab Whale Blue spalva yra nuoroda į dėl taršos nykstančius beluga (baltuosius) banginius. Į krantą išplauti negyvi banginiai kartais būna tokie užteršti, kad yra laikomi nuodingomis atliekomis. LastSwab Torquoise kosmetinis krapštukas yra sąsaja su nykstančiais Hektoro delfinais, kurių pasaulyje likę tik apie 55. LastSwab Bear White kosmetinis krapštukas sietinas su nykstančiais baltaisiais lokiais, kurie žūsta ledynų tirpimo, kurį provokuoja visuotinis klimato atšilimas. Analogiškai sąsajas su nykstančiomis gyvūnijos rūšimis turi ir kitos LastSwab gaminių spalvos.

Pabaigai paminėsiu, kad oficialioje LastSwab svetainėje yra labai įdomus tinklaraštis, kuriame dalijamasi ne tik informacija apie gaminamus produktus, bet ir apie džiugias ekologines žinias: koralinių rifų atkūrimą, neįtikėtinai didelį medžių plotą Kosta Rikoje ir kt.


Kaip vertinu LastSwab kosmetinius krapštukus? Tiesą sakant, vienareikšmiškos nuomonės neturiu ir lieku atvira diskusijai, nes pačiai kyla įvairių minčių. Ši priemonė yra daugkartinė ir gali būti perdirbama kaip plastikas, tačiau plastikas gali būti perdirbtas ribotą kiekį kartų. Tuo tarpu medvilnės krapštukai mediniais koteliais yra vienkartiniai, tačiau natūraliai suyrantys. 1000 medvilnės krapštukų mediniais koteliais, pasirinkus ne fancy gamintoją, kainuoja pigiau nei vienas LastSwab kosmetinis krapštukas. Tačiau nebrangūs medvilnės krapštukai mediniais koteliais supakuojami į plastiko maišelį, kuris vėlgi turi būti perdirbtas. Galiausiai, nežinau, kaip įvertinti gamybos procese naudojamas žaliavas ir žalą aplinkai. Galbūt visai linkčiau prie LastSwab kosmetinių krapštukų naudojimo, tačiau 100 % tikra galėčiau būt greičiausiai tik tuo atveju, jeigu iš arti susipažinčiau su abiejų tipų krapštukų gamybos procesu. Bet kokiu atveju esu linkusi manyti, kad turėtume bent jau nenaudoti pačių įprasčiausių kosmetinių krapštukų su plastiko koteliais, kurių gamybai jau numatyti draudimai.

Lastswab3 2000

Lastswab2 2000

Lastswab5 2000

Keletas netikėtų idėjų. Prisijunk prie diskusijos!

  1. Gal ir šiurkščiai pasakysiu, bet čia dar viena šiukšlė. Nemanau, kad reikalinga išvis… Tiesiog kažkas išnaudoja zero waste madą užsidirbti pinigų. Aišku, zero waste čia net nekvepia, bet eiliniam, nelabai mąstančiam, vartotojui “sueis”.

    1. Jeigu vartotojai būtų labai mąstantys, apskritai nereikėtų net zero waste mados :) Aš, ko gero, lieku prie minties, kad toks krapštukas mažų mažiausiai geriau už vienkartinius su plastikiniais koteliais, kuriuos vartoja didžioji dalis žmonių (tai matosi ir iš pasiūlos rinkoje lyginant su krapštukais mediniais koteliais, kurių geriausiu atveju būna po vieną rūšį).

  2. Jeigu kas verstų iš dviejų blogybių rinktis vieną, tai rinkčiausi daugkartinį krapštuką, bet manęs juk niekas neverčia, todėl nesirinkčiau nė vieno. Mano ausys kaip ir visų gyvų padarų moka apsivalyti pačios. Kodėl turėčiau jas kažkuo krapštyti? Pribėga vandens, pakratau galvą ir vanduo išbėga. Anokia čia problema. Belieka tik stebėtis gamintojų išmone, siekiant pasinaudoti mūsų ( t.y moterų) smalsumu, patiklumu ir nesąmoningumu, kad įbruktų visiškai nereikalingą daiktą. Čia panašiai kaip su muilu intymiai higienai.

    1. Manau, kiekvienas turi teisę rinktis sau priimtiną tiesą ir sprendimus, ypač, kai tie pasirinkimai nedaro žalos kitiems. Valyti ausis kosmetiniais krapštukais ar nevalyti? Naudoti dantų pastą su fluoru ar be fluoro? Valgyti mėsą ar nevalgyti? Degintis saulėje ar vengti? Vartoti maisto papildus ar nevartoti? Yra begalė klausimų, į kuriuos nėra vienareikšmiškų atsakymų nei mokslinių tyrimų, nei nuomonės lygmeniu. Nebent žmogus yra labai kategoriškas ir savo pasirinktą tiesą/hipotezę/nuomonę pateikia kaip neginčytiną faktą ir vienatinę tiesą :) Atleiskit, bet šiuo atveju matau ne diskutuoti nusiteikusį žmogų, o tokį, kuris bando įrodyt, kad pasaulis turi suktis pagal jam priimtiną suvokimą ir asmeninę patirtį :)

  3. o wow, nesu mačiusi daugkartinio ausų krapštuko. atrodo įdomiai, užsirašiau į to buy listą.. įdomu išmėginti bus. kalbant bendrai apie zero waist, džiaugiuosi, kad turim ekologiškų pakuočių, kad perdirbimas aktyviai vyksta.. ir be abejonės, kad kuriami daugkartinio naudojimo dalykai, kuriuos esame pratę turėti vienkartinius.

Parašykite komentarą