Lopsine raganoms1

Hester Fox „Lopšinė raganoms“: nepretenzingas atostogų skaitinys su lašeliu magijos

Šia knyga susidomėjau dėl pavadinimo ir itin estetiško, gamtinio, mistiško viršelio. Na, perskaičiusi knygos tematiką ant galinio viršelio, vis dar likau sudominta: susipina skirtingi laikmečiai, paslaptys, raganiškumas ir moteriškumas.

Ką gi, knygos siužetas iš tiesų dėstomas šokinėjant per skirtingus laikmečius, kartu juos subtiliai supinant. Viena pasakotoja (Margarita) gyveno prieš daugiau nei šimtą metų, o kita (Augusta) – šiomis dienomis ir yra jauna mergina. Kaip klasikos gerbėją, mane labiau patraukė ankstesniųjų laikų siužeto linija. Joje nėra išmaniųjų telefonų ir kitų technologijų, tad pasakojimas automatiškai nukelia iš kasdienybės į kitą tikrovę. Be to, ir raganiškoji dalis iš pradžių skleidžiasi būtent ankstesniųjų laikų siužete.

Turiu pastebėti, kad knyga „Lopšinė raganoms“ skaitosi lengvai ir greitai, parašyta (o gal išversta) itin sklandžiais sakiniais. Knygos kalba turtinga: daug įdomių palyginimų, personifikacijų, rečiau girdimų žodžių. Deja, pats turinys man pasirodė šiek tiek besvoris, per skystas. Skaitydama pagalvojau, kad rašytoja turėtų būti jauno amžiaus, nes meilės reikalai aprašyti gan infantiliai, slystama paviršiumi ir nelabai įtikinamai. Perbėgo mintis, kad ši knyga galbūt labiau skirta paauglėms, nors ir priklauso suaugusiųjų literatūrai.

Lopsine raganoms2

Raganiškoji dalis taip pat pasirodė su spragomis. Margarita vaizduojama kaip labai gudri ragana, tačiau judant link kulminacijos jos veiksmai pasirodo visiškai neapgalvoti. Bendras pasakojimo kontekstas taip pat skylėtas, pavyzdžiui, kaip niekas nepastebėjo, kad naktimis prie darbo lieka Augustos automobilis?

Beje, skaitydama susimąsčiau, ar autorė sąmoningai parinko būtent tokį vardą – Margarita. Jis siejasi su „Meistras ir Margarita“ bei kitais kūriniais, kur Margarita įkūnijama kaip parsidavusi nelabajam.

Taigi, kaip minėjau, knygą linkčiau rekomenduoti labiau jauno amžiaus skaitytojoms kaip lengvą atostogų skaitinį. Na, o pačią autorę matau kaip turinčią perspektyvą, nes užkabina įdomias, magiškas temas, tačiau jos talentas, ko gero, dar tik pakeliui link išsiskleidimo. Šiai knygai iki šedevro toloka.

Parašykite komentarą