Atėjus žiemai, jaučiu pokytį ne tik gamtoje, tačiau ir savo viduje. Atrodo, kad vasarą bei rudenį pilnais plaučiais ir atvirom saujom sėmiau naujus įspūdžius, patirtis, galimybes, pokalbius ir daug visko, ką siūlė gyvenimas. Sulig gruodžiu iškrito ne tik pirmasis sniegas, bet ir adventiškas vidinis poreikis pabūti tykiau. Vis dar keliauju susitikti su draugėmis, vis dar lankausi renginiuose, vis dar bastausi, tačiau tai vyksta kitaip. Mažiau kalbant, daugiau stebint, klausant ir dėliojantis.
Pokytis atsispindi netgi šioje grožio apžvalgoje – pirmą kartą ne tiesiog naudoju gautas priemones kaip galutinius produktus, tačiau užsiimu eksperimentais – maišau, miksuoju ir išgaunu namines plaukų kaukes. Rekomenduoju tokią pramogą bei pasilepinimą išbandyti ir Tau. Gausybę ingredientų kosmetikos gamybai įsigyti gali BIOKOSMETIKOS AKADAMIJOJE.
Aš pati išsirinkau alavijų gelį, simondsijų aliejų, augalinį šilką, vitaminą E, arbatmedžių eterinį aliejų ir stiklo indelį paruoštai kaukei laikyti. Visos šios priemonės mane pasiekė dailiai ir saugiai supakuotos popierinėje dėžutėje (ačiū BIOCOS!).
BIOCOS ACADEMY alavijų gelis (50 ml) yra mano bazinis ingredientas gaminant namines plaukų kaukes. Jis yra išgautas ekologiniame Ispanijos ūkyje, itin lengvos, šiek tiek gelinės konsistencijos. Kvepia skaniai, šiek tiek saldžiai (tai mane labai maloniai nustebino – nebūčiau pagalvojusi, kad alavijų gelio kvapas yra būtent toks). Kosmetikoje alavijai naudojami labai plačiai, ne tik plaukams, bet ir veido bei viso kūno odai. Cheminiai alavijų tyrimai rodo, kad šio augalo sudėtyje yra daugiau nei 200 natūraliai susidariusių mineralų, vitaminų, aminorūgščių, proteinų ir kitų medžiagų. Bene svarbiausia alavijų savybė – 80 % sudėties sudaro vanduo, tad alavijas yra drėkinamųjų savybių karalius.
Alavijų gelį galima pasitelkti norint sudrėkinti odą, suteikti jai daugiau elastingumo ir švelnumo, pagreitinti odos regeneraciją esant žaizdelėms, nudegimams ir aknei, sumažinti odos patinimus ir niežėjimą po vabzdžių įkandimų, sudirgimus po skutimosi, esant lūpų pūslelinei, turint riebią odą ir išsiplėtusias poras, taip pat ir turint sausą, dehidratavusią odą. Analogiškai alavijų gelis veikia ir plaukus – juos intensyviai drėkina, atkuria ir aprūpina daugiau nei 200 naudingų medžiagų. Alavijų geliu plaukus galima palepinti ir po saulės vonių.
Rodyti sudedamąsias dalis
Antrasis naminėms plaukų kaukėms naudingas ir taip pat bazinis ingredientas – BIOCOS ACADEMY simondsijų aliejus (30 ml). Šis šalto spaudimo, nerafinuotas, ekologiškas simondsijų aliejus išgaunamas iš Panamos dykumų augalo, vadinamo jojoba arba laukiniu lazdynu. Aliejus yra itin lengvos konsistencijos, pasižymi subtiliu aromatu. Dėl lengvos konsistencijos labai patogus naudoti plaukų kaukėms, nes patogu tepti ant plaukų, o taip pat jį gana lengva išskalauti (ką sunku pasakyti apie, pavyzdžiui, ricinų aliejų).
Simondsijų aliejus – vienas vertingiausias aliejų, naudojamų kosmetikoje. Ypač vertinamas odos priežiūros srityje, nes aliejus itin panašus į natūralų žmogaus odos riebalą (sebumą), taigi yra itin gerai įsisavinamas. Simondsijų aliejus naudojamas prižiūrėti odai, linkusiai į uždegimus, sudirgimus ir aknę, padeda odai išsivalyti ir neužkemša porų. Gali būti naudojamas kaip akių makiažo valiklis, tinka net ir jautrios odos savininkėms.
Na, o dabar žvilgtelėkime į simondsijų aliejaus panaudojimą plaukų priežiūros srityje. Simondsijų aliejus puikiai drėkina galvos odą bei plaukus, gali padėti sumažinti galvos odos pleiskanojimą. Pasižymi maitinamosiomis savybėmis, kurių dėka plaukai atkuriami ir aprūpinami naudingomis medžiagomis. Šį aliejų galima lašinti į plaukų kondicionierių arba naudoti gaminant namines plaukų kaukes. Taip pat galima naudoti kaip plaukų fluidą – lašelį aliejaus reikėtų patrinti tarp pirštų galiukų ir perbraukti per visą plaukų ilgį, taip suteikiant glotnumo ir spindesio.
Gaminant namines plaukų kaukes galima rinktis ir kitus lengvos konsistencijos nerafinuotus, šalto spaudimo aliejus: migdolų, abrikosų kauliukų, arganų, kokosų. Labiausiai tinkamus aliejus galima atsirinkti tiesiog bandymų keliu, mat kiekvieni plaukai bei oda į įvairius aliejus reaguoja skirtingai. Štai man asmeniškai visiškai netinka kokosų aliejus – plaukus bei odą kažkodėl ne drėkina, o sausina. Tačiau yra daugybė kokosų aliejaus mylėtojų, teigiančių, kad šis aliejus nuostabiai drėkina odą bei plaukus, jų neapsunkina ir gerai bei greitai įsigeria.
Rodyti sudedamąsias dalis
Trečiasis produktas plaukų kaukėms – BIOCOS ACADEMY augalinis šilkas (10 ml). Tai yra 100 % natūralus drėkiklis ir minkštiklis. Jį galima naudoti gaminyje net iki 70 % be jokio odos sudirgimo. Augalinis šilkas yra patvirtintas ECOCERT ir NMA, be mineralinių aliejų ir be konservantų. Augalinis šilkas nėra propilenglikolis, kuris yra naftos chemikalas. Tai – augalinė propilenglikolio alternatyva.
Kosmetikos rinkoje galima rasti visą galybę plaukų priežiūros priemonių su šilku: kondicionierių, kaukių, fluidų. Augalinis šilkas taip pat suaktyvina drėgmės surišimą ir sulėtina vandens netekimą, tuo pačiu suteikdamas šilkinį pojūtį odai bei plaukams. Tirpus vandenyje, tad galima naudoti ir bealiejų kaukių gamybai, pavyzdžiui, maišyti vien tik alavijų gelį ir augalinį šilką.
Ketvirtasis produktas plaukų kaukėms – BIOCOS ACADEMY vitaminas E (5 ml). Apie ypatingą vitamino E naudą plaukams išgirdau prieš keletą metų, kai ruošdamasi sesers vestuvėms grožio salone dariausi šukuoseną. Kadangi mano plaukai gan ploni, siekiant efektingos šukuosenos, plaukų meistrė naudojo pridėtines sruogas. Įsikalbėjus apie plaukų sveikatą, šviesinimą ir kitus reikalus, meistrė patarė išbandyti vitamino E kaukes. Sakė, kad šis vitaminas labai gerai atgaivina šviesintus plaukus, o ypač išsausintus, linkusius skilinėti plaukų galiukus.
Įsigijusi gryno vitamino E pamačiau, kad jis yra labai tirštas ir klampus, tad jį geriau naudoti kaip plaukų kaukių sudėtinę dalį. BIOCOS ACADEMY vitaminas E yra ekologiškas, sertifikuotas SOIL ASSOCATION, 100 % natūralus, pagamintas iš genetiškai nemodifikuotų sojos pupelių.
Rodyti sudedamąsias dalis
Galiausiai – penktasis plaukų kaukių ingredientas – BIOCOS ACADEMY arbatmedžių eterinis aliejus (5 ml). Kaip ir kiti produktai, šis eterinis aliejus yra visiškai natūralus. Taip pat ekologiškas, sertifikuotas SOIL ASSOCIATION. Distiliavimo būdu išgautas Pietų Afrikoje iš pražangialapių mirtenių lapų. Arbatmedžių eterinis aliejus naudojamas labai plačiai: aromaterapijoje, kosmetikoje, parfumerijoje. Jį galima garinti, naudoti masažams, probleminės odos kosmetikos gamybai, pleiskanojančios galvos odos priežiūros priemonėms, burnos priežiūros priemonėms, kompresams, įtrinimams, oro gaivikliams, valant patalpų orą (ypač siaučiant peršalimo ligoms). Arbatmedžių eterinis aliejus toks naudingas ir universalus, kad vien jam reikėtų atskiro įrašo.
Plaukų ir galvos odos priežiūros srityje arbatmedžių aliejus yra vertinamas dėl gebėjimo atstatyti galvos odos pusiausvyrą, sumažinti pleiskanojimą ir niežtėjimą. Gaminant plaukų kaukes, galima pasitelkti ir kitus eterinius aliejus: levandų, rozmarinų, eukaliptų etc.
Rodyti sudedamąsias dalis
Na, ir uogelė – BIOCOS ACADEMY stiklo indelis, skirtas kosmetikos gamybai. BIOKOSMETIKOS AKADEMIJOJE galima įsigyti visą galybę skirtingų indelių, matavimo priemonių ir ko tik reikia gaminant naminę kosmetiką.
Regis, ką tik atsidūrėme naminės kosmetikos gamybos žaidimų ir improvizacijų aikštelėje. Jeigu tiksliau – naminių plaukų kaukių dirbtuvėse. Pasidalinsiu keletu receptu, kuriais vadovaujantis pasigaminsi tokį priemonės kiekį, kurio užteks 1–2 kartams. Rekomenduoju nepersistengti su kiekiais, nes vienos kaukės patiks labiau, o kitos – mažiau. Be to, smagu išbandyti kuo daugiau skirtingų kaukių, o jau tuomet kartoti pačias efektyviausias.
Jeigu kaukės išeina per tirštos ar per riebios, visada galima įpilti šiek tiek daugiau alavijų gelio. Jeigu kaip tik norisi riebesnės kaukės, galima įpilti daugiau augalinio aliejaus. Visų kaukių pagaminimo principas toks pat – ingredientus sumaišome, įmasažuojam į plaukus prieš trinkimą šampūnu ir paliekam bent pusvalandžiui. Dar geriau palikti kelioms valandoms, kad plaukai gautų kuo daugiau naudos. Pateikdama plaukų kaukių receptus parašysiu tik ingredientus su rekomenduojamomis ingredientų proporcijomis.
Drėkinamoji kaukė sausiems plaukams
- 3 šaukšteliai simondsijų aliejaus
- 2 šaukšteliai alavijų gelio
- 1 šaukštelis medaus
Atstatomoji kaukė pažeistiems plaukams
- 3 šaukštai alavijų gelio
- 1 šaukštelis simondsijų aliejaus
- 1/3 šaukštelio vitamino E
Terapinė plaukų kaukė gyvybingumą praradusiems plaukams
- 1 šaukštas simondsijų aliejaus
- 1 šaukštas citrinų sulčių
- 1 šaukštas medaus
- 1/2 šaukštelio vitamino E
- 1/2 šaukštelio augalinio šilko
Maitinamoji plaukų kaukė
- 1/2 prinokusio sutrinto avokado
- 1 šaukštelis plaukų šilko
Kaukė pleiskanojančiai ir niežtinčiai galvos odai
- 4 šaukštai alavijų gelio
- 2 šaukštai obuolių sidro acto
- 5 lašai arbatmedžių eterinio aliejaus
Kaukė skilinėjantiems plaukų galiukams
- 1 šaukštelis simondsijų aliejaus
- 1/2 šaukštelio vitamino E
Beje, ar turi mėgstamiausią naminę plaukų kaukę? Pasidalink receptu su manimi! :)