Closca gertuve zalia gentis 1

Gertuvė CLOSCA: ar jau atsisveikinai su vandeniu iš plastiko butelių?

Prasidėjus 2021-iesiems metams su manimi pasilabino kego.lt komanda. Apie ją dar nebuvau nieko girdėjusi, tad buvo smalsu pašniukštinėti bei atrasti, kad kego.lt yra elektroninė parduotuvė, kurioje galima įsigyti ekologiškų ir prie gamtos išsaugojimo prisidedančių produktų.

Projektas kego.lt gimė iš idėjos prisidėti prie ekologiškų prekių ženklų populiarinimo ir aplinkos tausojimo bei išsaugojimo. Kego.lt atstovaujami prekių ženklai pasisako ne tik už ekologiją, bet ir už inovatyvumą bei stilingumą – dėl to nekyla jokių abejonių besižvalgant po šios e. parduotuvės asortimentą. Jame randami tokie produktai kaip stiklinės ir metalinės gertuvės, daugkartiniai puodeliai bei šiaudeliai.

Ir dar – viešojo maitinimo sektoriaus verslų atstovus kego.lt ragina judėti tvarumo link siūlydami mažiau taršius vienkartinius indus, stalo įrankius, padėkliukus ir kt. Manau, kad kego.lt asortimentas įgauna vis didesnį aktualumą. Juk jau nuo 2021 m. liepos 3 d.  pagal ES Tarybos sprendimą, priimtą 2019–aisiais, neliks kai kurių vienkartinių plastiko gaminių, įskaitant ir lėkštes bei šiaudelius. Taip link tvarumo bus stumtelėti net ir tie, kurie tuo nesidomi ar netgi nenori domėtis bei keistis.

Taigi džiaugiuosi dar vienu tvarumą skatinančiu projektu Lietuvoje ir linkiu kego.lt komandai augti bei dėkoju už atsiųstą dovaną. Labai nudžiugau, kad dovana atkeliavo kartono dėžutėje, naudojant popierinę lipnią juostą ir natūralaus pluošto kaspiną – pakuojant visiškai išvengta plastiko. Išpakavau gražuolę metalinę gertuvę CLOSCA su silikono juostele.


Closca gertuve pakuote zalia gentis

Closca gertuve 2 zalia gentis


Tiesa, vieną gertuvę jau turėjau ir ją sėkmingai naudoju bei džiaugiuosi jau keletą metų. Kodėl nusprendžiau į savo namus bei keliones draugiškai priimti ir CLOSCA gertuvę? Nes ji rūpinasi ne tik vėsių gėrimu gaiva, bet ir karštų gėrimu šiluma (mano turima gertuvė nėra tinkama ruošti karštus gėrimus, tad šaltą žiemą itin pravartu turėti ir termoso funkciją atliekančią gertuvę).

CLOSCA gertuvėje gėrimai dėka dvisienės izoliacijos 24 valandas išsaugo vėsą, o karšti gėrimai – 12 val. išsaugo šilumą. Nepatingėjau ir atlikau eksperimentą: vakare pripyliau į gertuvę verdančio vandens, užplikiau arbatos, užsukau ir padėjau gertuvę ant šaltos palangės. Tuomet laukiau 12 valandų ir radau karštą arbatą, tada laukiau dar 12 valandų, taigi jau visą parą ir… radau praaušusią, tačiau vis dar šiltą arbatą! :)

CLOSCA gertuvė pagaminta iš nerūdijančio plieno ir be BPA (bisfenolio A), ftalatų ar toksinų. Remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) informacija, PBA arba bisfenolis A yra cheminė medžiaga, plačiai naudojama plastiko gamyboje, įskaitant ir plastiko produktus, turinčius sąlytį su maistu, o tai reiškia riziką, jog per maistą bisfenolis A pateks į organizmą. Atlikta daugybė tyrimų, skirtų nustatyti bisfenolio A toksiškumą ir poveikį endokrininei sistemai. Tyrimų rezultatai nevienodi, todėl mokslininkai bisfenolio A saugumą vertina kontraversiškai. Nerimą kelia tai, kad yra tikimybė, jog net maži BPA kiekiai neigiamai veikia reprodukcinę sistemą, nervų sistemą ir vaikų vystymosi procesus. Panašiais „nuopelnais“ garsėja ir įvairūs ftalatai.


Closca gertuve zalia gentis 2


Dar svarbu nepamiršti paminėti, jog CLOSCA gertuvės yra itin estetiškos, išbaigto dizaino. Subtili spalva ir itin švelni, tarsi šilkinė tekstūra suteikia estetinį pasigėrėjimą. Šalia ekologijos ir stilingumo, netrūksta ir išmanumo: CLOSCA gertuvės patentuotas silikoninis dirželis padeda gertuvę neštis ne rankoje, tačiau užkabinus už krepšio rankenos, kuprinės petnešos ar pritvirtinus prie vaikiško vežimo.

Taip pat turint CLOSCA gertuvę, galima naudotis išmaniąją CLOSCA programėle, kuri padeda surasti artimiausią vandens papildymo vietą (visame pasaulyje suskaičiuojama daugiau negu 250 000 vandens užpildymui skirtingų taškų). Šias gertuves galima rinktis iš dviejų talpų (450 ml arba 600 ml) bei iš skirtingų, subtilių spalvų: tamsiai žalios, šviesiai pilkos, baltos, dramblio kaulo, raudonos ar juodos.

Na, ir pabaigai dar vienas žalias akcentas: 10% pelno, gauto pardavus CLOSCA gertuves, paaukojama kego.lt partnerių organizacijai NGO, susijusiai su klimato problemų sprendimu.


Closca gertuve 3 zalia gentis


Jeigu dar neturi daugkartinės gertuvės ar norėtum ją padovanoti jos dar neturinčiam žmogui, apsvarstyk galimybę įsigyti universalią, šaltiems ir karštiems gėrimams pritaikytą CLOSCA ar kitą gražuolę gertuvę iš kego.lt asortimento :)

Parašykite komentarą