Mano santykis su tonikais – nepastovus ir nevienareikšmis. Nors vizažistės kaip susitarusios tvirtina, kad tonikas yra svarbi veido odos priežiūros priemonė, tačiau man jį prisijaukinti nebuvo lengva. Permainą patyriau tada, kai atradau tonikams giminingus gėlių vandenis, kitaip dar vadinamus hidrolatais. Labai įstrigo mintis, kad purškiant odą hidrolatu ir tuomet dar drėgną tepant veido kremu, kremas dėka hidrolato pasiekia gilesnius odos sluoksnius. Hidrolatas veikia tarsi kremo pernešėjas. Hidrolatu taip pat galima palepinti odą dienos eigoje esant karštam orui, daug laiko praleidžiant patalpose, kuriose veikia oro kondicionieriai, kurie, deja, džiovina odą.
Nė nepastebėjau, kaip po eilės skirtingų hidrolatų išbandymo, vėl lioviausi juos naudoti. Ir štai visai neplanuotai gavau progą iš naujo užmegzti draugystę su hidrolatų broliais tonikais – BIOTEKA padovanojo DR. HAUSCHKA veido toniką, tinkantį sausai, normaliai, jautriai bei brandžiai odai prižiūrėti.
Rodyti sudedamąsias dalis
Pažvelgus į sudedamąsias dalis matyti, kad šis natūralus veido tonikas turi daugiau sudedamųjų dalių negu hidrolatas. Toniko sudėtyje sutinkame vandenį, paprastųjų perluočių ir sodinių hamamelių ekstraktus, iš eterinių aliejų sukurtą kvapiąją medžiagą. Sudėtyje taip pat matyti ir alkoholis – į šį komponentą žvelgdavau priešiškai, tačiau pamažu nuomonę pakeičiau. Kai kuriais atvejais kosmetikoje naudojami minkštieji alkoholiai, kurie turi ne sausinamųjų, o minkštinamųjų savybių. Na, o įprasti alkoholiai kartais naudojami todėl, kad be jų vargiai įmanoma išskleisti kai kurių augalų naudingąsias savybes. Taigi būčiau linkusi priemones vertinti pagal gamintojo filosofiją, turimus sertifikatus ir pan., ne tik pagal pavienius ingredientus.
Paspaudus toniko dozatorių, pasklinda tolygi dulksna ir iš karto pajaučiu hamamelių kvapą – jį atpažįstu, nes esu turėjusi hamamelių hidrolatą. Šio augalo savybės tinkamos probleminei, į spuogus linkusiai odai prižiūrėti, taip pat ir brandžiai ar su išsiplėtusiais kapiliarais. Kartu su kitais komponentais, šis oranžinės spalvos veido tonikas odą švelniai stimuliuoja, skatina jos regeneraciją, padeda reguliuoti drėgmės lygį ir riebalinių liaukų veiklą, suteikia odai sveiką, švytinčią išvaizdą. Toniką rekomenduojama purkšti ant veido ir kaklo odos ryte bei vakare. Aš asmeniškai jį purškiu tik vakare, prieš tepdamasi kremą. Tiesa, esu ne kartą bandžiusi prisijaukinti kiek kitokius odos priežiūros įpročius, t. y. vakare odą nuvalyti ir tonizuoti, o kremo netepti. Visgi oda prieš tokius pokyčius ėmė šiauštis tiesiogine to žodžio prasme.
Šiam tonikui galiu drąsiai dėti pliusą už minimalistišką ir prabangią pakuotę su stiklo buteliuku ir ypač patogiu bei kokybišku purkštuku. Dar vienas pliusas – už lengvą, malonų aromatą. Galiausiai, trečiasis pliusas už drėgmę odai ir malonias akimirkas naudojant šią priemonę.
Apie gamintoją DR. HAUSCHKA
Pirmieji natūralios DR. HAUSCHKA kosmetikos gaminiai pasirodė 1967 m., tačiau iš tiesų istorija prasidėjo dar 1935 m., kai Rudolf Hauschka įkūrė WALA kompaniją, kuri ėmė plėtoti pirmuosius gydomąjį poveikį turinčius natūralius produktus be konservantų ir pridėtinio alkoholio.
DR. HAUSCHKA kosmetika nuo atsiradimo pradžios pasižymėjo pionieriška dvasia ir siūlė netradicinius sprendimus. Jeigu pradžioje stebino kosmetikos sudėtis be cheminių emulsiklių ir su natūraliais, iš eterinių aliejų išgautais kvapais, tai šiandien DR. HAUSCHKA kosmetika stebina gebėjimu žengti koja į koją su naujausiomis kosmetikos tendencijomis ir džiugina tobulai išbaigtomis ir kiek maištingomis priemonių formulėmis, patenkinančiomis net jautrios odos poreikius.
Šio prekės ženklo kosmetika niekada nebuvo testuojama su gyvūnais – aukšti kokybės standartai ir etiškumas buvo svarbūs nuo pat pradžių. DR. HAUSCHKA 100 % natūralios kosmetikos produktai sertifikuoti pagal NATRUE standartą, kuris yra viršijamas… išsikeliant sau papildomus reikalavimus. Pavyzdžiui, skiriamas pedantiškas dėmesys kosmetikos gamyboje naudojamoms žolelėms – jos dažniausiai skinamos per aušrą, kad išsaugotų visas gamtos jėgas. Žolelės auga savame gydomųjų žolelių darže, DEMETER (biodinaminiame) vaistažolių sode, tyrose Švabijos Alpėse ar ekologiniuose ūkiuose visame pasaulyje.
Pabaigai noriu skirti šiek tiek dėmesio DR. HAUSCHKA estetiniams principams. Jau pagyriau kokybišką ir dailią toniko pakuotę, o štai kaip atrodo įvairių priemonių mėginukai. Jie įklijuoti dailiuose atvirukuose, kur galima rasti išsamią informaciją apie produktą. Kai džiugina viskas – pradedant sudėtimi, baigiant pakuote/pateikimu – toks išbaigtumas sužadina daug gerų emocijų ir padeda sukurti kasdienius ritualus, kuriuose rutiniškumas persmelkiamas neskubėjimu ir mėgavimusi esama akimirka.
Viena netikėta idėja. Prisijunk!