Image 1 our promise owp

Dekoratyvinė kosmetika GOSH: metas žengti tvarumo link!

Pasaulyje imama vis daugiau kalbėti apie klimato kaitos, netvaraus vartojimo ir taršos problemas. Planetos gyventojai skatinami gyventi sąmoningiau bei suvokti, kad norint išjudinti didelius pokyčius, keistis reikia ir kiekvienam asmeniškai. Į ekologinę žinutę reaguoti pradeda ir įvairūs verslai. Ne išimtis ir grožio industrija, apie kurią šiandien noriu pakalbėti.

Štai danų dekoratyvinės kosmetikos prekės ženklas GOSH pradėjo naują kampaniją, pavadintą „Pokytis gali būti gražus“. Šis pavadinimas simboliškai apjungia prekės ženklo objektą ir žingsnius tvaresnės gamybos link – grožį ir ekologines ambicijas.

Gosh change can be beautul

Vienas iš GOSH žingsnių – pradėti gaminti kosmetikos pakuotes pasitelkiant perdirbtą plastiką. Įmonė pasirinko ne bet kokį panaudotą plastiką, o tą, kuris siunčia itin jautrią žinutę apie taršos problemą – plastiko šiukšles iš Pasaulinio vandenyno, užimančio 70.8 % Žemės rutulio. Pasauliniame vandenyne atsidūręs plastikas ne tik niokoja gamtovaizdį, bet ir ardo ekologines gyvūnijos bei augalijos grandines, skatina gyvybės rūšių nykimą.

Pradėję naująją kampaniją, GOSH paskelbė, kad iš Pasaulinio vandenyno pašalino 2 025 000 plastikinių maišelių ir sustoti tikrai neketina. Surinktas plastikas panaudojamas naujos linijos kosmetikos priemonėms įpakuoti. Tai – GOSH CHAMELEON FOUNDATION makiažo pagrindas, GOSH DEXTREME makiažo pagrindas ir GOSH CATCHY EYES DRAMA blakstienų tušas. Šios priemonės turi specialų ženklinimą – OWP (Ocean Waste Plastic).

Esu dėkinga kosmetikos parduotuvių tinklui EUROKOS už suteiktą galimybę nemokamai išbandyti keletą naujosios GOSH linijos priemonių. Pirmiausia išbandžiau GOSH DEXTREME makiažo pagrindą. Šiek tiek nerimavau, kad 004 Natural atspalvis gali būti kiek per tamsus, nes esu šviesios odos (po žiemos – dar šviesesnės). Visgi atspalvis puikiai tiko, o dienos eigoje nesioksidavo, t. y. netamsėjo. Makiažo pagrindas be vargo suvienodina odos atspalvį, užmaskuoja smulkius odos netobulumus ir atrodo išties natūraliai, nesukuria kaukės efekto. Priemonė gan sėkmingai išlaiko odos matiškumą (šios savybės itin pasigendu naudodama mineralines pudras).

Juokinga, kad tik aprašiusi priemonės savybes, žvilgtelėjau į tiekėjo pateiktą aprašymą – jo turinys visiškai atitinka tai, ką parašiau remdamasi savo įspūdžiais! Beje, priemonė sukurta normaliai ir riebiai odai – tai paaiškina ir matinės odos efektą, išliekantį visą dieną. Ir dar – 40 % priemonės pakuotės sudaro vandenynuose surinktas plastikas, t. y. 10 plastiko maišelių.

Gosh owp products

Image 3 why reuse plastic recycle

Taip pat išbandžiau dar vieną OWP linijos priemonę – GOSH CATCHY EYES DRAMA blakstienų tušą. Ištraukusi iš pakuotės šepetėlį trumpam sulaikiau kvėpavimą, nes šepetėlis – silikoninis, o aš esu prisiekusi šepetėlių tradiciniais šereliais gerbėja. Tiesiog dėl to, kad visi iki šiol bandyti silikoniai šepetėliai mane nuvylė – siaubingai lipino blakstienas, o kai kurie iš jų visiškai nesuteikė blakstienoms apimties.

Turiu pripažinti, kad šis blakstienų tušas silikoniu šepetėliu privertė pakeisti nuomonę – užteptas blakstienų tušas greitai išdžiūva, o tepant antrąjį sluoksnį blakstienos lieka tobulai atskirtos, įgavusios apimties ir užriestos! Be to, blakstienų tušo šepetetėlis gan plonas, todėl dažydamasi neištepu viršutinio voko (kadangi mano akių vokai nėra atviri, praktiškai visi šepetėliai dažymo metu ištepa vokus ir tenka valyti). Taip pat šis blakstienų tušas nenubėga. Juo pasidažiusi buvau netgi užsnūdusi, tačiau prabudus blakstienų tušas tebebuvo vietoje – jokio „pandos efekto“. Ir dar – 50 % pakuotės pagaminta iš vandenyno plastiko atliekų, t. y. vienai pakuotei panaudoti 2 plastiko maišeliai.

Image 2 our promise owp2


Na, o dabar dar trupučiuką pakalbėkim apie GOSH gamybos koncepciją.

Perdirbant vandenynuose surinktą plastiką CO2 emisija sumažinama 56 %, taigi OWP linijos produktų gamybos metu ne tik panaudojamas plastikas, bet ir į aplinką skleidžiama mažiau CO2. Kas dar smagiau, visa GOSH įmonės veikla yra CO2 neutrali!

GOSH tobulina ir savo gaminamų priemonių sudėtis. Nors ši kosmetika nėra natūrali, tačiau kelia sau iššūkius, kad būtų kuo saugesnė vartotojams. Pažvelgus nuo GOSH veiklos pradžios, t. y. 1979–ųjų iki dabar, įmonė savo gamyboje 84 % sumažino kvapklių kiekį ir produkcija yra sertifikuota kaip nesukelianti alergijos.

Taip pat GOSH priėmė sprendimą kurti vien tik veganišką kosmetiką. Pradėjus šią kampaniją, GOSH asortimentą sudarė 64 % veganiškos kosmetikos, tačiau ir šiuo atveju sustoti neketinama!

Pabaigai – dar viena tvarumu dvelkianti naujiena iš GOSH asortimento. Tai – GOSH WOODY akių kontūro pieštukai. Šie akių kontūro pieštukai gaminami iš medžių paisant tvarumo principų – nenaudojama daugiau medienos negu miškas gali atkurti per tam tikrą laiką.

Šią priemonę taip pat turiu savo kosmetinėje. Galiu drąsiai pagirti už tai, kad GOSH WOODY akių kontūro pieštukas itin lengvai slysta akių kontūru ir palieka tolygų pigmentą. Dažantis pojūtis toks, lyg pieštukas būtų kreminis ar pusiau gelinis, nėra jokio odos rėžimo pojūčio, nereikia pastangų norint sukurti pigmentuotą potėpį. Beje, aš turiu juodos spalvos akių kontūro pieštuką, tačiau galima rinktis iš 6 spalvų, tarp kurių yra dvi itin žaismingos – Bamboo (žalia) ir Blue Spruce (mėlyna).

Pabaigai tiesiog pasidžiaugsiu GOSH pokyčiais ir lauksiu, kol rodomą pavyzdį pasičiups kiti gamintojai! Būkim sąmoningi ir mylėkim savo planetą!

Image 9 sustainable wood

Image 10 sustainable wood tease
[Visos nuotraukos – iš GOSH archyvo; naudojamos EUROKOS (GOSH partneriams) leidus]

GOSH COPENHAGEN priemonių įsigyti gali EUROKOS.LT

Keletas netikėtų idėjų. Prisijunk prie diskusijos!

    1. Man pačiai irgi lygiai taip pat! Aišku, dar norėtųsi, kad tobulėtų su sudėtimis ir kartu išsaugotų kokybę :)

Parašykite komentarą