Gamta ir genai mane apdovanojo minkštais, tačiau gan plonais plaukais. Jau beveik 10 metų juos dažau, o pastaruosius keletą metų – šviesiai ir gan stipriais dažais. Gležniems plaukams tokios procedūros – nemažas iššūkis, tad stengiuosi juos reabilituoti. Tai leidžia išvengti masinio plaukų lūžinėjimo bei džiaugtis, kad ir plonais, tačiau pakankamai ilgais plaukais.
Stengiuosi nuolat plėsti žinias apie plaukams naudingas bei žalingas medžiagas, tad pamažu atsisakau plaukų priežiūros priemonių ne tik su parabenais, bet ir su SLS/SLES, silikonais. Taip pat domiuosi, kokios medžiagos stiprina plaukus iš vidaus, skatina jų atsinaujinimą ir augimą.
Maždaug prieš dvejus metus, iš pažįstamos moters sužinojau, kad ji „išbandė viską“, kol galiausiai atrado seleną. Suklusau. Pasirodo, ši medžiaga tapo jos sėkmės raktu į plaukų sveikatą ir viso organizmo geresnį tonusą. Tąkart nepuoliau ieškoti seleno, bet pasidomėjau. Pasirodo, selenas yra stiprus antioksidantas, kuris padeda palaikyti normalią plaukų ir nagų būklę, stiprina imuninės sistemos veiklą ir padeda išvengti virusinių ligų. Teoriškai seleno turėtume gauti iš maisto, tačiau praktiškai tai gali būti sudėtinga, nes Lietuvos dirvožemyje nėra daug seleno, taigi ir jame užauginti produktai nėra turtingi šia medžiaga.
Selenas yra stiprus antioksidantas, kuris padeda palaikyti normalią plaukų ir nagų būklę, stiprina imuninės sistemos veiklą ir padeda išvengti virusinių ligų.
Praėjo nemažai laiko, kol galiausiai mano rankose atsirado VIRIDIAN maisto papildas SELENIUM 200 mg iš BIOVAISTINĖ. VIRIDIAN yra ne šiaip sau papildai, tai yra etiški vitaminai ir vegetariški vitaminai. Na, ir dar ne viskas! Gera žinia veganams – VIRIDIAN yra veganiški vitaminai (platesnė informacija apie visapusiškai ekologišką VIRIDIAN filosofiją ir gamybos principus rasi įrašo apačioje).
VIRIDIAN seleno papildą sudaro mėlynžiedžių liucernų (Medicago sativa) lapai, stabilizatorius hidroksipropilmetilceliuliozė, didžioji vingrūnė (Spirulina major), paprastųjų mėlynių (Vaccinium myrtillus) uogos, L-selenometioninas.
Beje, sudėtyje esanti mėlynžiedė liucerna garsėja kaip gyvybingumo šaltinis, kurio gydomąsias savybes pasitelkė jau Šiaurės Amerikos indėnai: liucernos pagalba gerino virškinimą, gydė anemiją, gerino apetitą ir maistinių medžiagų įsisavinimą, o liucernų kompresus naudodavo žaizdoms gydyti. Didžioji vingrūnė, geriau žinoma kaip spirulina, yra melsvadumblis vertinamas dėl visos gamos organizmui svarbių medžiagų: baltymų, geležies, kalcio, kalio, mangano, vario, B grupės vitaminų, jodo, magnio. Dedant spiruliną į žaliuosius kokteilius, stiprinamas organizmas, gerinama medžiagų apykaita ir organizmo tonusas, netgi gydoma alergija! Galiausiai, mėlynės – dar vienas antioksidantas, vertinamas dėl beta karoteno, vitaminų C ir E, naudos akims, virškinimui ir visai organizmo būklei.
Maistinė medžiaga |
3 kapsulėse yra |
RMV*% |
Selenas |
600 µg |
1092 |
Liucernos lapai |
555 mg |
– |
Spirulina |
186 mg |
– |
Mėlynių uogos |
186 mg |
– |
Stiklinėje papildo pakuotėje yra 90 kapsulių, kurias galima suvartoti per 1–3 mėnesius (per dieną rekomenduojama suvartoti 1–3 kapsules užgeriant dideliu kiekiu vandens). Pirmus du mėnesius gėriau po 1 kapsulę per dieną, o likusį laiką – po 2.
Koks papildo poveikis?
- Kad būtų lengviau įvertinti papildų poveikį, nusprendžiau nufotografuoti plaukų ilgį prieš pradėdama juos vartoti, o pabaigus kursą – padaryti antrą nuotrauką palyginimui. Deja, nuotraukose rezultatą sunku įvertinti, nes laikotarpis gana trumpas, o plaukai gana ilgi. Žiūrėdama į nuotraukas su kolege, juokiausi, kad būtų lengviau rezultatą vertinti, jeigu pirmoje nuotraukoje būtų plika galva, o antroje – ataugęs „ežiukas“ :)
- Visgi papildų poveikį gana aiškiai pajutau. Pradėjus vartoti seleną, ženkliai greičiau pamačiau ataugančias dažytų plaukų šaknis – įprastai dažydavau maždaug kas 6 savaites – plaukai būdavo ataugę minimaliai. Geriant seleno papildą plaukų šaknis dažyti norėjosi jau po mėnesio, o po 5 savaičių, dėl atsiradusio tamsaus „greitkelio“ jau buvo bloga žiūrėti į veidrodį :)
- Sutikusi ilgokai nematytą draugę, iš jos išgirdau frazę: „O tu turbūt naudoji daug aliejų, nes plaukai blizga, nors ir šviesinti“. Patraukiau pečiais ir tik vėliau pati atkreipiau dėmesį į plaukų blizgumą. Turiu pripažinti, kad plaukai tikrai atrodo gyvybingesni, o ne matiniai ir prigesę. Visgi dėl aliejų draugė suklydo – nuo rudens jų naudoju gana mažai ir retai. Ar tuomet „ačiū“ turėčiau sakyti selenui? Tikėtina!
- Nors pavasarėja ir plaukų slinkimas turėtų paūmėti, o plaukai po žiemos turėtų būti patrinti paltų ir žvarbos, tačiau pastebiu atvirkštines tendencijas – plaukai beveik neslenka, o jų struktūra ne suprastėjusi, o pagražėjusi. Tai tikrai džiugus dalykas, ypač turint plonus ir gležnus plaukus!
- Teigiamas poveikis neaplenkė ir nagų – liovėsi sluoksniuotis viduriniųjų pirštų nagai, kuriuos sutramdydavau tik nagų stiprikliais, o jų pastaruosius mėnesius nenaudojau.
- Žiema sėkmingai praėjo be peršalimo ligų. Manau, kad tai tiek seleno, tiek organizmo valymo programos nuopelnas :)
Po papildų vartojimo plaukai beveik neslenka, o jų struktūra nepaisant praėjusio žiemos sezono nėra suprastėjusi. Priešingai – plaukų struktūra pagražėjusi. Tai tikrai džiugus dalykas, ypač turint plonus ir gležnus plaukus!
Pamąstymai ir idėjos ateičiai
Kad išgaučiau norimą plaukų atspalvį, naudoju plaukų dažus su amoniaku. Su sumažintu amoniako kiekiu arba beamoniakiai dažai plaukams suteikia labai nekokį atspalvį – kažkas tarp viščiukiškai geltonos ir šlapio smėlio… Laimei, galiu apsieiti bent jau be plaukų šviesinimo milteliais, kurie plauką palieka visiškai be gyvybės. Bet net ir mano pasirinktas būdas plauką smarkiai alina, tad dabar, sustiprinus plaukus, paspartinus jų augimą ir sumažinus slinkimą, audžiu 3 idėjas:
(1) Patrumpinti. Tam, kad nusikirptų išplonėję ir labiausiai pažeisti plaukų galai, atsirastų griežtesnė plaukų galų linija.
(2) Paieškoti plaukų dažų alternatyvų. Gal pavyks rasti dažus be amoniako, kurie būtų kiek tamsesnio/mažiau blondiniško atspalvio, kurie ne tik mažiau kenktų, bet ir gražiai „nuimtų“ spalvą?
(2) Toliau stiprinti. Toliau prižiūrėsiu plaukus ir dėsiu pastangas, kad šie kuo mažiau slinktų, kuo mažiau skilinėtų bei trupėtų. Ir kalbu ne tik apie kokybiškas priežiūros priemones bei papildus, bet ir apie kokybišką poilsį, visavertį maistą, sveikus vandens gėrimo įpročius, organizmą valančių ir stiprinančių produktų vartojimą. Manau, kad tikrai verta investuoti laiko ir pastangų bent į tuos elementus, kuriuos pakeisti galime gan lengvai (sunkiausia turbūt sumažinti patiriamą stresą bei atsisakyti plaukų dažymo :) o juk ir viena, ir kita turi didžiulę įtaką plaukų būklei).
Apie VIRIDIAN
Mano vartotą seleno papildą gamina VIRIDIAN NUTRITION – lyderiaujantis etiškų vitaminų gamintojas, įsikūręs Didžiojoje Britanijoje. Visuose gaminiuose yra tik 100 % aktyvios ir grynos veikliosios medžiagos, nėra genetiškai modifikuotų bei spinduliuotės paveiktų ingredientų. Gamyboje nenaudojamas cukrus, dažomosios ar skonį gerinančios medžiagos, pasisakoma prieš bandymus su gyvūnais. Dėka kokybiškos sudėties ir daugybės priedų atsisakymo (surišančių medžiagų, dažiklių, apvalkalų, užpildų) etiški VIRIDIAN vitaminai ypač tinkami alergiškiems žmonėms.
Dalis VIRIDIAN produkcijos turi vieną stipriausių pasaulyje ekologiškumo sertifikatų – SOIL ASSOCIATION. Gamyboje ne tik pasitelkiami kokybiški ir žmogui saugūs ingredientai, bet ir paisoma planetos gerovės: naudojamos perdirbtos arba perdirbimui tinkamos medžiagos dėžutėms bei stiklo tarai. Dalis pelno aukojama įvairiems paramos fondams.
VIRIDIAN vitaminai yra ypač kokybiški, etiški, tinkami vegetarams, veganams ir alergiškiems žmonėms. Dalis asortimento sertifikuota SOIL ASSOCIATION.
Gamintojas akcentuoja, kad visų svarbiausia, ką mes valgome, ir kaip dažnai mankštinamės. Jeigu savimi rūpinamės, tuomet renkamės subalansuotą mitybą ir sportą, o spragas užpildome kokybiškais maisto papildais. VIRIDIAN asortimente galima rasti aminorūgščių, antioksidantų, vitaminų ir jų kompleksų, probiotikų, ekologiškų augalų tinktūrų ir t. t. (asortimentą rasi čia).
Ir dar vienas asmeninis pastebėjimas – VIRIDIAN NUTRITION vitaminai supakuojami neįtikėtinai mielose pakuotėse, ant kurių metalinių dangtelių įspausta širdutė. Pamačiusi tokią pakuotę, pradėjau galvoti, kur ją galėčiau panaudoti papildams pasibaigus :)
Pabaigai atskleisiu mažą paslaptį – kelių savaičių bėgyje kraujo tyrimo laboratorijoje atliksiu pakartotinius B12 vitamino tyrimus, nes vartoju dar vienus vitaminus iš BIOVAISTINĖ – HIGH TWELVE B-COMPLEX B12. Nors atlikti tyrimai vitamino B12 trūkumo nerodė, tačiau rodiklis buvau žemiau vidurio ir nusprendžiau jį kilstelėti, juo labiau, kad jau nemažai metų maitinuosi vegetariškai/veganiškai. Na, bet apie tai – kitame įraše! :)
#ad
ačiū už patarimą