Pastaruoju metu ėmiau ypatingai stebėti EUROKOS asortimente pasirodančias natūralios kosmetikos naujienas. Taip užstebėjau latvių prekės ženklo BEAUTY JAR kosmetiką. Juokaudama šią kosmetiką vadinu grožio sloikais, kurie, pasirodo, yra nerealiai kvapnūs. Na, bent jau trys išbandytos priemonės yra tikrai wow! Dar viena iš karto į akis krintanti šios kosmetikos ypatybė – žaismingi pavadinimai. Jau vien ko vertas HAKUNA MATATA rankų ir kūno muilas ar BRAINSTORM galvos odos šveitiklis :)
Na, o kalbant apie mano išbandytas priemones, pirmiausia paminėsiu kvapnųjį BEAUTY JAR CELLULITE KILLER kūno šveitiklį (150 g). Nors negeriu kavos, tačiau jos kvapas kartu su cinamonu sudaro pasigėrėtiną kompoziciją. Šis derinys kartu su imbieru taip pat žinomas kovoje su moterų odos priešu – celiulitu. Kava, cinamonas ir imbieras veikia odą stimuliuojančiai, gerina limfos tekėjimą, o tai savo ruožtu pašalina susikaupusio vandens perteklių iš poodinio sluoksnio ir stangrina odą. Šiems ingredientams taip pat talkina jūros druska, suteikianti šveitikliui abrazyvumo, ir saldžiųjų migdolų aliejus, kuris odą drėkina, maitina ir švelnina. Galiausiai šveitiklis papildytas vitaminu E, kuris žinomas kaip antioksidacinių savybių turintis aliejus, ypač naudingas odai, plaukams ir nagams.
Šiuo šveitikliu nušveista oda tampa švelnesnė, pašalinamos negyvos odos ląstelės. Nušveistą odą nebūtina papildomai tepti kūno losjonu, nes ji lieka sudrėkinta, vos vos (ne per daug) slidi. Kaip įtariu, dėkoti už tai reikia saldžiųjų migdolų aliejui. Naudojant šią priemonę taip pat aplankė mintis, kad tokį ar panašų šveitiklį netgi galima pasigaminti namuose! Pavyzdžiui, galima pasitelkti MERSEA AROMATIC DEAD SEA jūros druską su eteriniais aliejais, sumaišyti ją su šildomųjų savybių turinčiais prieskoniais ir odai naudingu lengvučiu aliejumi: migdolų, abrikosų kauliukų, kokosų ar kitokiu.
98.6 % priemonės sudėtinių dalių yr natūralios kilmės. Mano nuomone, sudėtis nepriekaištinga – visi iki vieno ingredientai suprantami ir be cheminio išsilavinimo: jūros druska, kava, saldžiųjų migdolų aliejus, imbierų šaknų milteliai, cinamonų lapų aliejaus, vitaminas E.
Rodyti sudedamąsias dalis
Antroji išbandyta priemonė – BEAUTY JAR DIRTY DANCING kūno muilas (150 g), kurio kvapas mane visiškai užbūrė (netgi labiau negu pirmosios priemonės). Atidengusi indelį, pauostyti nunešiau ir draugui. Ištiesdama prie nosies, paklausiau, ar nenorėtų atsigerti, mat šis muilas kvepia tarsi juodųjų serbentų limonadas ar šerbetas :) Kvapas saldokas, stiprokas, tačiau malonus. Nors esu švelnių kvapų gerbėja, tačiau kartais pakeri ir stipresni – kaip šis (lygiai taip pat žavėjausi NATURA SIBERICA juodojo veido muilo kvapu, kuris išraiškingai dvelkė vyšniomis). Beje, kalbant apie BEAUTY JAR priemonę, reikėtų paminėti, kad iš tikrųjų ji kvepia kadagio uogomis. Būtent jų yra priemonės sudėtyje, tačiau su kadagio aromatu nesu susidūrusi, tad nosis kvapą iš karto priskyrė labiau žinomo augalo – serbentų – savybėms.
Muilas skystokas, pusiau skaidrus, turintis violetinį atspalvį. Slidus, pakankamai putojantis ir gerai prausiantis odą. Už putojimą atsakinga medžiaga yra Sodium Laureth Sulfate, kuri, nors yra natūraliai išgauta, tačiau griežtų natūralistų vertinama kritiškai. Aš pati šios medžiagos privengiu šampūnuose, tačiau kartais leidžiu sau atlaidžiau žiūrėti į dušo želių sudėtis, nes šios priemonės nuo kūno greitai nuplaunamos, o kūno oda nepasižymi dideliu jautrumu (palyginus su galvos oda). Taigi šio muilo raginčiau nebandyti tik tuo atveju, jeigu vargina jautri kūno oda arba/ir patinka bekvapės kūno priežiūros priemonės, nes ši, kaip jau minėjau, tikrai kvapni.
Vienintelis dalykas, dėl kurio norėčiau kibti, yra pakuotė. Tai lyg mažulytis kibirėlis, iš kurio muilą reikia kabinti pirštais. Kadangi muilas skystas, tai nėra itin patogu. Man asmeniškai netgi norisi supilti priemonę į indelį su dozatoriumi. Nepaisant to, šis kūno muilas prausiantis sužadina tikrai daug teigiamų emocijų.
94.5 %priemonės sudėtinių dalių yra natūralios kilmės.
Rodyti sudedamąsias dalis
Galiausiai išbandžiau BEAUTY JAR MINTALLICA galvos šveitiklį (100 g), kuris aromatu nenusileidžia pirmosioms dviem priemonėms. Tiesa, šis kvapas visiškai kitoks – čia dominuoja mentolio ir eukaliptų aromatas. Kaip teigia gamintojas, natūralios bambukų mikrodalelės ir migdolų milteliai švelniai šveičia galvos odą, palaiko subalansuotą galvos odos būklę. Anglis sutraukia odos nešvarumus, dulkes ir plaukų formavimo priemonių likučius. Eukaliptai saugo odą nuo išsausėjimo. Mentolis vėsina ir malšina galvos niežulį.
Priemonė iš tiesų ramina sudirgusią galvos odą ir malšina niežulį – man tai pasikartojanti problema, nes galvos oda lengvai išsausėja, niežti ir pleiskanoja. Ištrynus galvos odą juodos spalvos priemone, juntamas negausus gan smulkių šveičiamųjų dalelių kiekis. Šveitiklis gan intensyviai putoja dėka saugios, putojimą skatinančios natūralios medžiagos – Sodium Coco-Sulfate. Priemonė yra juodos spalvos, tačiau bent man šviesių plaukų nenudažė, nepatamsino. Nors sudėtyje yra eukaliptų ir mentolio, tačiau lengva gaiva ir vėsumas pasijautė ne iš karto – tik tada, kai priemonę jau nuskalauju. Beje, jeigu patinka galvos šveitikliai su gausiu kiekiu stambokų abrazyviųjų dalelių, tuomet verta užmesti akį į NATURA SIBERICA OBLEPIKHA galvos šveitiklį.
95 % priemonės sudedamųjų dalių yra natūralios kilmės.
Rodyti sudedamąsias dalis
Apie prekės ženklą BEAUTY JAR