Aimee de mars zalia gentis

Aromaparfumerija AIMEE DE MARS: nišinė, veganiška, natūrali!

Atrasti natūralius, patinkančio aromato kvepalus – nemažas iššūkis. Ypač, kai yra ir daugiau kriterijų, kurie paieškas dar labiau apsunkina. Pavyzdžiui, natūralūs kvepalai dažniausiai būna tepami/aliejiniai, bet labiau norisi purškiamų, nes jie patogesni – galima papurkšti tiek ant odos, tiek ant drabužio. Taip pat privalumas, jeigu kvepalai yra etiški, jų gamybos procese nenaudojamos gyvūninės kilmės medžiagos.

Dėl kylančių sunkumų ieškant tobulų kvepalų, jau keletą metų mėčiausi tarp įprastų ir natūralių, bet kai kurių kriterijų neatitinkančių kvepalų. Išbandžiau keletą rūšių aliejinių kvepalų, tačiau kai kurių aromatas ant odos jausdavosi itin trumpai, o vienuose dar nuvylė ir pirmoji sudėtinė dalis – skystas parafinas (naftos produktas). Taip pat turėjau tepamus kvepaliukus, kurių kvapas buvo itin keistas ir, kaip paaiškėjo, neprisijaukinimas. Be to, šių kvepaliukų sudėtyje, pasak gamintojo, naudojami angies nuodai (nelabai etiška, ar ne?). Rytietiški tepami kvepalai neretai turi nemažą aromatų įvairovę ir ant odos išlieka ilgai, tačiau dažniausiai gamybos procese naudojamas muskusas, t. y. kvapi riebalinga medžiaga, išgaunama iš beragių elnių lytinių liaukų…

Štai su tokiais dalykais susidūriau paieškų metu… Na, bet galiausiai atradau kai ką be trūkumų ir šiandien supažindinsiu su savo pirmaisiais natūraliais, veganiškais, nišiniais ir netgi purškiamais kvepalais!!! :)


Pirmiausia trumpai papasakosiu apie atrastų kvepalų prekės ženklą AIMEE DE MARS, kuris yra stebėtinai unikalus ir inovatyvus. Prancūziško prekės ženklo įsteigėja Valerie Demars kuria ir gamina ne šiaip sau kvepalus – jie užpatentuoti kaip aromaparfumerija. Tai reiškia, kad aromatų sužadinami pojūčiai apjungiami su augalų galiomis. Aromaparfumeriniai kvepalai ne tik kad neturi potencialios žalos sveikatai, jie netgi naudingi mūsų kūnui ir emocijoms. Pripažink, skamba beveik neįtikėtinai!

Aromaparfumerinių kvepalų kūrėja Valerie Demars tikina, kad kiekvienas jos sukurtas kvapas yra tarsi besąlyginės meilės įkvėpimas, tarsi rojaus dvelksmas… Pasitelkdama kvepalus Valerie keliauja ten, kur kūnas ir siela tampa vienu. Sekdama paskui įkvėpimą, natūralumą ir aromaterapiją, kvepalų kūrėja išleido tris kvapų linijas: gėlių, gaivią ir rytietišką liniją su brangakmeniais.

Tradicinė parfumerija naudoja 3000–4000 ingredientų, o štai AIMEE DE MARS prekės ženklo natūralūs veganiški kvepalai sukuriami pasitelkiant apie 300 ingredientų. Žvelgiant iš parfumerijos perspektyvos, 300 sudėtinių dalių yra tikras minimalizmas, o taip pat ir alchemija. Juk nepaisant mažesnio skaičiaus sudedamųjų dalių, galiausiai išgaunamas nepakartojamas aromatas, savyje talpinantis subtilius niuansus!

AIMEE DE MARS sertifikuotų veganiškų kvepalų gamyboje pasitelkiami 100 % gryni eteriniai aliejai ir kitos natūralios medžiagos. Atsisakoma medžiagų, kurios gali trikdyti endokrininės sistemos veiklą, nenaudojami dažikliai, cheminiai ingredientai ir filtrai, gyvūninės kilmės ingredientai.


Na, o dabar metas pakalbėti apie mano pasirinktus kvepalus – AIMEE DE MARS MYTHIQUE IRIS parfumuotą vandenį (50 ml).

Juos bei dar penkis AIMEE DE MARS aromatus išuostinėjau EUROKOS parduotuvėje, Kauno Akropolyje (Tavo patogumui – pilnas sąrašas, kuriose EUROKOS parduotuvėse gali pauostyti ir įvertinti šiuos kvepalus savo nosimi). Galiausiai iš šešių kvapų pasirinkau gėlių aromato parfumuotą vandenį MYTHIQUE IRIS. Šiek tiek sunku kalbėti apie tai, kuo ir kaip pakeri kvapas, tačiau apibūdinimas „šilti, saldoki ir lengvai dusloki“ skamba pernelyg paviršutiniškai, tad pateiksiu ir aromato natas:

Viršutinės aromato natos – bergamotės.
Vidurinės aromato natos – rožės, kvapiosios kanangos.
Bazinės aromato natos – vilkdalkiai, migdolai, benzoinė derva, vanilė.

O dabar pabandysiu atskleisti tiek individualų pasirinktų kvepalų žavesį, tiek bendrus AIMEE DE MARS kvepalų privalumus:

(1) Kaip ir kiti AIMEE DE MARS kvepalai, MYTHIQUE IRIS yra išskirtinio kvapo. Na, nišiniams kvepalams taip ir pridera kvepėti – išskirtinai!

(2) AIMEE DE MARS parfumuotas vanduo yra lyg chameleonas: vos papurškus jis kvepia vienaip, po kurio laiko – kitaip, dar po kurio laiko – trečiaip, nusiprausus – aromatas dar kitoks. Kitą dieną pauosčiusi kitais aromatais pakvepintus lapelius supratau, kad tai visų AIMEE DE MARS kvepalų triukas – atskleisti vis naujus aromato atspalvius.

(3) Aromatas yra išraiškingas, tačiau neerzinantis ir psichologiškai nepersekiojantis. Turbūt pažįstama situacija, kai kvepalai pasirodo skanaus ar įdomiai aromato, tačiau galiausiai pradeda erzinti, nes tas aromatas nuolat juntamas? Šiuo atveju nieko panašaus neįvyko – kai uostai pakvepintą riešą, kvepalai jaučiasi gana intensyviai. Taip pat ir, pavyzdžiui, tūptelint parduotuvėje pasiimti prekės iš žemiau esančios lentynos. Tačiau, tarkim, sėdint ir dirbant kompiuteriu ar einant gatve, aromatas nejuntamas, taigi įkyriai nepersekioja.

(4) Aromatas išlieka gana ilgai. Kaip minėjau, pirmąjį vakarą pasipurškus kvepalais riešą, aromatą vis dar jaučiau po maudymosi duše. Po prausimosi dar juntamas kvepalų aromatas siejasi su aukšta kokybe.

(5) Tai yra parfumuotas vanduo, o ne tualetinis vanduo. Kalbant tiksliau, parfumuotas vanduo (EDP) sudėtyje turi 10–20 % aromatinių junginių koncentracijos, o jų aromatas išlieka apie 6 val. Tuo tarpu tualetinis vanduo (EDT) sudėtyje turi 5–15% aromatinių junginių koncentracijos ir išlieka apie 4 val.

(6) Kvepalai yra natūralūs, net 95 % sudėtinių dalių yra neapdorotos ir natūralios žaliavos iš viso pasaulio.

(7) AIMEE DE MARS aromatai sertifikuoti kaip veganiški. Pasirinkimas ne tik sveikas, bet ir draugiškas gyvūnams.

(8) Šie kvepalai yra ne aliejiniai, o purškiami. Kaip minėjau, man tokia kvepalų forma yra gerokai patogesnė.


Šiam kartui tiek – eime kvepintis! :)

Aimee de mars zalia gentis
#ad

Parašykite komentarą